PKO Bank Polski zwycięzcą w rankingu „50 największych banków w Polsce 2012”

0
797

PKO Bank Polski otrzymał Nagrodę Główną w rankingu „50 największych banków w Polsce 2012” miesięcznika Bank. Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności.

Uznanie zyskuje nie tylko działalność biznesowa banku. Świadczy o tym obecność w gronie trójki nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu.

Miesięcznik Bank po raz siedemnasty opracował ranking instytucji sektora bankowego. I po raz kolejny na samym szczycie uplasował się PKO Bank Polski. Przy ocenie były brane pod uwagę m.in. wskaźnik wypłacalności, dynamika wzrostu akcji kredytowej oraz przyrost depozytów, a także poziom złych długów. Na ostateczną ocenę wpływ miały również takie wskaźniki jak rentowność, suma zgromadzonych kapitałów oraz liczba zatrudnionych.
           
Nie tylko działalność biznesowa banku została dostrzeżona. PKO został wyróżniony także za aktywność w zakresie CSR. Za przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego i działalność w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu znalazł się w gronie trzech firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Doceniono wkład banku w rozwój kraju oraz wpływ na pozytywny wizerunek rodzimej gospodarki. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest także w kategoriach: innowacyjność, obecność na rynku globalnym oraz zielona gospodarka. Do dziesiątej edycji konkursu zgłoszonych zostało 107 firm.

źródło: PKO Bank Polski