Dlaczego zatrudnienie przez agencję pracy jest korzystne?

0
1259
Zatrudnienie przez agencje pracy

Agencja pracy tymczasowej może pomóc osobom bezrobotnym w znalezieniu zatrudnienia. Praca tymczasowa pozwala na zdobycie doświadczenia zawodowego, a także skorzystanie z wielu świadczeń pozapłacowych.

Agencja pracy umożliwia elastyczność, ale i stabilizację 

Wiele osób bezskutecznie poszukuje zatrudnienia i nie może znaleźć wymarzonej pracy samodzielnie. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest udanie się do biura pracy tymczasowej lub sprawdzenie ofert na ich stronie internetowej. Agencja pracy zapewnia bardzo często umowę o pracę tymczasową, która gwarantuje wszystkie świadczenia, takie jak składki na ubezpieczenie zdrowotne, emerytalne, chorobowe, płatny urlop, a także stabilizację. Z drugiej strony, zatrudnienie przez agencję to zdecydowana elastyczność, która wiąże się z możliwością szybkiej rezygnacji z pracy, ponieważ okres wypowiedzenia wynosi zwykle dwa tygodnie. Agencja podpisuje nie tylko umowę z pracownikiem, ale także z miejscem zatrudnienia, czyli firmą, w której pracuje dana osoba. W ten sposób podwładny jest zabezpieczony na wypadek, gdyby pracodawca okazał się być nieuczciwy. Agencja pracy pomaga we wszystkich procedurach w trakcie zatrudnienia, tj. w badaniach lekarskich, szkoleniach. Warto zaznaczyć, że zgodnie z ustawą o pracownikach tymczasowych, możliwe jest zatrudnienie przez agencję maksymalnie przez 18 miesięcy. Po tym okresie pracownicy zwykle przechodzą do innej firmy lub pozostają u pracodawcy na zasadzie zwykłej umowy o pracę.

Dodatkowe świadczenia pozapłacowe i korzyści

Pracownik zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej może liczyć na wiele korzyści, a przede wszystkim na świadczenia pozapłacowe, takie jak prywatne ubezpieczenie medyczne, zniżki w systemie kafeteryjnym na bilety do kina, teatru lub kawiarni. Dodatkowo pracownicy mogą otrzymać karty sportowe, które obejmują wiele interesujących obiektów. Warto także wiedzieć, że zatrudnienie przez agencję może być dobrym sposobem na znalezienie zatrudnienia na pół etatu, na przykład dla studentów oraz rodziców małych dzieci. Biuro pracy ma także w swojej ofercie zwykle sporo dorywczych prac, które wykonywać mogą osoby zatrudnione w innych firmach. Należy pamiętać o tym, że pracownik zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej ma takie same prawa jak inni podwładni, pracujący w danej firmie. Oznacza to, że taki pracownik nic nie traci, tylko co najwyżej może zyskać dodatkowe świadczenia pozapłacowe lub możliwości rozwoju. Dla wielu osób sporą zaletą jest także możliwość szybkiej zmiany pracy, bez obaw o długi okres wypowiedzenia. Z pomocy agencji można także skorzystać, poszukując zatrudnienia za granicą. Dzięki temu jest bezpieczniej niż gdyby szukało się pracy na własną rękę. Można także liczyć na pomoc ze strony pracowników agencji w kwestii dojazdu na miejsce oraz zakwaterowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here