I miejsce w rankingu banków finansujących nieruchomości dla Banku Pocztowego

0
814

Bank Pocztowy zajął I miejsce w rankingu banków finansujących nieruchomości w ramach plebiscytu „50 największych Banków w Polsce”. Organizatorem konkursu jest  „Miesięcznik Finansowy Bank”.

Dynamiczny rozwój Banku Pocztowego zapewnił mu zwycięstwo w rankingu Banków finansujących nieruchomości. Bank Pocztowy w ciągu ostatnich dwóch lat zanotował wzrost salda kredytów hipotecznych z 479 mln zł na koniec 2009 r. do 1 633 mln na koniec 2011 r. Nagrodę podczas uroczystej gali Miesięcznika Finansowego Bank odebrał Tomasz Bogus – Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Statuetka jest uhonorowaniem efektów kompleksowo prowadzonej Strategii Banku –zmiany modelu biznesowego z banku rozliczeniowego na masowy bank detaliczny z ofertą dla mikro i małych przedsiębiorstw – podkreśla Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Znaczący wzrost salda był możliwy dzięki dynamicznej sprzedaży kredytów hipotecznych. W 2009 r. Bank sprzedał kredyty o wartości 361 mln zł. Zaledwie dwa lata później, w 2011 r., sprzedaż wyniosła już 960 mln zł. – W pierwszym kwartale 2012 roku zanotowaliśmy poprawę o cztery miejsca w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Bank zajął 10. miejsce w Polsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. W kwietniu również utrzymaliśmy pozycję w pierwszej dziesiątce – mówi Tomasz Bogus.

Bank Pocztowy oferuje Klientom kredyty mieszkaniowe, w tym kredyty mieszkaniowe z dopłatami w ramach rządowego programu Rodzina na swoim (również dla osób stanu wolnego tzw. singli), kredyty konsolidacyjne oraz pożyczki hipoteczne.

Od 1 czerwca do 15 lipca trwa promocja kredytów mieszkaniowych. Jej parametry to marża 1,39% oraz brak prowizji za przyznanie kredytu. Jest to oferta dla Klientów, którzy skorzystają z oferty sprzedaży łączonej (cross-sell) – rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z zadeklarowanymi miesięcznymi wpływami 2 500 zł, karty debetowej lub kredytowe, minimalnego, miesięcznego obrotu bezgotówkowego wynoszącego 500 zł oraz pakietu ubezpieczeniowego.

Źródło: Bank Pocztowy