Wychodzenie z długów – stare prawa

0
670
wychodzenie z długów

Wiele z nas jest pewnymi też i tego, że w wychodzeniu z długów przeszkodzić mogą także te zbyt stare przepisy. Mowa tu konkretnie o tym, że ( https://habza.com.pl/ ) jakieś nadal funkcjonujące prawo uchwalone dwie lub trzy dekady temu może utrudniać spłatę długu lub kredytu zaciągniętego obecnie. Politycy rzecz jasna zmieniają tego typu prawa, ale nie robią tego zbyt szybko. Tak się dzieje głównie ze względu na to, że większość z nich chce się głównie przypodobać własnym wyborcom, a to rzecz jasna oznacza uchwalanie tych ustaw, które zadowolą choćby ludzi żyjących z zapomóg socjalnych. Ludzie żyjący z tych zapomóg rzecz jasna nie są genialni i nie myślą oni tak samo jak ludzie, którzy wzięli kredyt spłacili jakieś 40% rat, a teraz kombinują jak spłacić kolejne z nich, a to nie jest proste wtedy gdy narasta kryzys ekonomiczny. W tym czasie powinna pomóc zmiana w prawie i to ta istotna, ale zamiast niej mamy pomoc serdecznego znajomego lub znajomej. Pomoc rodziny też w tego typu sytuacji nadchodzi szybciej niż niż ta dostatecznie smaczna zmiana w prawie, bo aby do czegoś takiego doszło musi pojawić się ta presja społeczna.

Presja społeczna.

Pewnym jest też i to, że o tę prawdziwą presję społeczną niestety dość trudno. Mowa tu konkretnie o tym, że politycy nie zmieniają prawo dotyczące spłaty kredytów tylko dlatego, że w kilku miastach w kraju manifestuje organizacja zrzeszająca jakieś trzydzieści tysięcy członków. Dla polityka takie manifestacje ( https://habza.com.pl/ ) z transparentami są zaledwie tymi symbolicznymi i co równie istotne na politykach wrażenie robi coś więcej. Mowa tu konkretnie o manifestacjach które mogą skończyć się czymś więcej niż takim typowym rozejściem się do domów. Politycy nie zawsze idą na ugodę z manifestującymi pokojowo, bo nie zawsze czują ku temu presję. Tego typu presja zaistnieje dopiero wtedy gdy dojdzie do wydarzeń, które rzecz jasna trudno przemilczeć. Mowa tu choćby o regularnych walkach z siłami porządkowymi. Coś w tym stylu jest rzecz jasna jednym z głównych powodów do zmiany tych kilku praw związanych ze spłatą zadłużenia.

Inne ważne wzmianki.

Problem ze spłatą zadłużenia może dotyczyć też i samego myślenia ludzi. Mowa tu o tym, że tacy ludzie nie wyjdą na ulice manifestować, bo myślą raczej o tym, że to ludzie ze sporego miasta będą manifestować i to dość intensywnie, a ich reakcje w mniejszym mieście pozostanie tą nie zauważoną. Takie myślenie jest błędnym, bo trzeba walczyć o swoje i to nawet bardzo wyraźnie. Walka ta rzecz jasna będzie trudną i może potrwać nawet te kilka lat, ale warto tak zawalczyć, bo po pewnym czasie pojawi się stosowna zmiana w prawie dotycząca spłaty kredytu. Można tego typu zmianę śmiało nazwać tym bardzo wyraźnym plusem powiązanym ze stosowaniem presji na politykach. W niektórych przypadkach wystarczy te kilka manifestacji i zmiany w prawie pojawiają się szybko, ale w innych tego typu przypadkach na zmiany czeka się latami i gdy już one przychodzą to ich zakres nie jest w stu procentach tym zadowalającym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here