Zmiany w ofercie kart kredytowych w ING Banku Śląskim

0
8846

ING Bank Śląski wprowadził zmiany do oferty kart kredytowych dla klientów indywidualnych, obniżając poziom wymaganych minimalnych dochodów. Teraz, aby otrzymać kartę kredytową w ING, wystarczy 800 zł dochodu miesięcznie. Zmiany obowiązują od lipca br.

Jadąc na wakacje, zwłaszcza za granicę, marzymy o wypoczynku i oderwaniu się od codzienności. Pakujemy walizki, zabieramy przewodnik i przygotowujemy się do wakacyjnych wydatków. I tu pojawia się typowy wakacyjny dylemat: karta czy gotówka? Wbrew pozorom ta decyzja może wpłynąć na nasze zadowolenie z wakacji. Niewielką sumę gotówki zawsze warto mieć w portfelu, ale budżet wakacyjny lepiej mieć na karcie kredytowej. Nie trzeba wtedy wymieniać pieniędzy w lokalnym kantorze, ani nosić ze sobą wypchanego portfela, co jest wygodne i bezpieczne – powiedziała Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Departamentu Rachunków, Płatności i Kart w ING Banku Śląskim.

Dlaczego warto wybrać karty kredytowe ING Banku Śląskiego:

  • Wystarczy 800 zł dochodu miesięcznie.
  • Karty wydawane są we współpracy z VISA i Mastercard i są akceptowane w milionach punktów handlowych i bankomatów na całym świecie.
  • Wszystkie wydatki opłacone kartą kredytową pokrywane są środkami z przyznanego przez bank limitu kredytowego, w myśl zasady „kupujesz teraz – płacisz później”. Wykorzystany limit może zostać spłacony do 52 dni po okresie rozliczeniowym ustalonym z bankiem, np. po powrocie z wakacji. Warto już wcześniej zapłacić za wakacje kartą, np. w biurze podróży, czy za wynajem samochodu. W przypadku kłopotów biura podróży zawsze jest możliwość odzyskania środków, gdy płatność za usługi była dokonana kartą.
  • Klienci planujący wakacje, którzy rezerwują bilety czy noclegi  w internecie korzystają  z najwyższego  poziomu bezpieczeństwa. Zapewnia je usługa 3D Secure, dzięki której w trakcie dokonywania zakupów w sieci przeprowadzana jest dodatkowa weryfikacja tożsamości posiadacza karty, zabezpieczająca przed jej nieuprawnionym użyciem.
  • Karty dają możliwość dokonania przelewu, np. opłacenia rachunku, za który bank nie pobiera opłat.
  • Bank oferuje bezpłatne powiadomienia o zbliżającym się terminie spłaty zadłużenia w formie SMS na numer telefonu komórkowego podany przez posiadacza karty. Można również zlecićautomatyczną spłatę zadłużenia, która również jest  bezpłatna.
  • W razie kradzieży karty można ją szybko zastrzec za pośrednictwem telefonu (całodobowa linia telefoniczna:+48 32 357 00 12) lub internetu (system bankowości internetowej: ING BankOnLine).
  • Dodatkowe zabezpieczenie – dobrowolny, dodatkowo płatny pakiet zapewniający ochronę ubezpieczeniową w przypadku m.in. śmierci czy utraty stałego źródła dochodu przez posiadacza rachunku karty kredytowej – Pakiet Ubezpieczeniowy Spłata na Bank.

Opłaty roczne za karty kredytowe w ING Banku Śląskim są jednymi z najniższych na rynku. Karta może być bezpłatna, jeżeli zostaną dokonane co miesiąc transakcje bezgotówkowe w stosunku rocznym w odpowiedniej wysokości.

Źródło: ING Bank Śląski