Nowe produkty w ofercie dla firm w Deutsche Bank PBC

0
949

Deutsche Bank PBC uatrakcyjnia ofertę dla firm, wprowadzając dwa nowe rachunki: dbNET Biznes – bezpłatne konto internetowe dla firm mikro z szerokim pakietem usług dodatkowych oraz rachunkiem db Oszczędna Firma o oprocentowaniu 5 proc., a także db Firma Plus – atrakcyjny rachunek dla większych firm sektora MSP prowadzących pełną księgowość.

dbNET Biznes to rachunek z dostępem do bankowości internetowej db easyNET, który można otworzyć zdalnie, bez konieczności wizyty w Oddziale, wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Atutem nowego rozwiązania jest między innymi brak opłat za prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy krajowe i jeden przelew zagraniczny SEPA w miesiącu, zlecane drogą elektroniczną, oraz bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówkowe w placówkach Banku. Klienci nie poniosą również opłat za wydanie podstawowej karty do rachunku – Visa Business Electron oraz za jej miesięczne korzystanie. Za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na całym świecie Bank nie będzie pobiera prowizji. Do rachunku dbNET Biznes dołączone jest bezpłatne ubezpieczenie assistance, a także atrakcyjny Pakiet Przedsiębiorczy obejmujący opcjonalne usługi dodatkowe: księgowość online (faktura.deutschebank.pl), rabaty na bilety lotnicze, zniżki na założenie sklepu internetowego na Facebooku i tańsze przesyłki za pośrednictwem serwisu Paczkomaty.pl. Posiadacze rachunku będą mogli skorzystać również z darmowego konta db Oszczędna Firma z wysokim oprocentowaniem 5 proc. w skali roku.

Do większych firm sektora MSP, prowadzących pełną księgowość, skierowany jest nowy rachunek db Firma Plus. Przez okres 12 miesięcy rachunek będzie prowadzony bezpłatnie, po tym okresie koszt jego prowadzenia wyniesie 9,99 zł miesięcznie. Przelewy krajowe i jeden zagraniczny przelew w miesiącu realizowane za pośrednictwem Internetu będą darmowe. Klienci nie poniosą również opłat za wydanie podstawowej karty do rachunku – Visa Business Electron, a za wypłaty gotówki z bankomatów wszystkich banków na całym świecie Bank nie będzie pobierał prowizji. Db Firma Plus to rozwiązanie oferujące dostęp internetowy do usług Banku w ramach kompleksowego systemu bankowości elektronicznej db powerNET umożliwiającego m.in. definiowanie poziomów dostępu do transakcji finansowych oraz wielopoziomową autoryzację.

– Dla firm mikro bezpośrednie zarządzanie finansami online jest kluczowe. Obok zaawansowanej bankowości elektronicznej równie ważne są ceny usług związanych z prowadzeniem rachunku, a przede wszystkim – jak pokazało badanie Deutsche Bank PBC zrealizowane przez Instytut Homo Homini – brak opłat za prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy krajowe i zagraniczne, darmowa obsługa transakcji gotówkowych w oddziałach oraz wypłaty bez prowizji z bankomatów na całym świecie. Analizując te właśnie oczekiwania zbudowaliśmy nasz rachunek dbNET Biznes. Wiedza płynąca z wyników badania, pozwoliła nam włączyć do naszej nowej oferty również atrakcyjne dla firm dodatkowe elementy, takie jak bezpłatne ubezpieczenie assistance, księgowość online czy zniżki na przesyłki za pośrednictwem Paczkomatów – mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej Deutsche Bank PBC S.A.

– Wprowadzając, obok istniejącego w ofercie od 2009 roku konta osobistego dbNET, nowy rachunek online dla firm mikro dbNET Biznes chcemy nie tylko szerzej wejść w ten segment rynku, ale przede wszystkim podkreślić, że traktujemy przedsiębiorcę kompleksowo, zarówno pod kątem jego finansów firmowych jak i osobistych. Pakiet dbNET Biznes jest oferowany na tej samej platformie co konto osobiste dbNET. Posiadacz zarówno konta dbNET jak i rachunku dbNET Biznes otrzymuje bardzo atrakcyjny cenowo pakiet – a jak pokazują nasze badania zrealizowane przez Instytut Homo Homini, oprócz bankowości elektronicznej, to właśnie cena odgrywa istotną rolę w procesie podejmowania decyzji z którym bankiem mniejsza firma sektora MSP nawiąże relację – mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej Deutsche Bank PBC S.A.

Źródło: Deutsche Bank PBC