Kredyty gwarantowane przez BGK w Toyota Bank

0
957
Małe i średnie przedsiębiorstwa powinny szukać banków, których kredyty gwarantowane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Taką umowę podpisał właśnie Toyota Bank. Dzięki gwarancjom firmy będą mogły zwiększyć swoje szanse na otrzymanie finansowania.

Sektor małych i średnich spółek (MSP) jest krwiobiegiem polskiej gospodarki. Ponad 1,5 mln firm tworzy prawie dwie trzecie miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw. Niestety duża część sektora MSP jest bardzo wrażliwa na zmiany zachodzące w gospodarce, szczególnie jeśli mowa o niedawno powstałych firmach. Te nie tylko nie mają długiej historii kredytowej, ale często nie posiadają wystarczających zabezpieczeń, aby móc sfinansować bieżącą działalność z kredytu bankowego.

Dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm w czasie ograniczonego rozwoju polskiej gospodarki może być więc poszukiwanie takich banków, których kredyty gwarantowane są przez BGK.

W kwietniu taką umowę podpisał Toyota Bank. Dzięki niej bank będzie bardziej przychylnym okiem patrzył na firmy, które chcą od niego pożyczyć pieniądze, gdyż w przypadku niewypłacalności kredyt zostanie spłacony ze środków państwowych. Nie oznacza to jednak, że gwarantowane kredyty będą udzielane każdemu – firmy będą musiały spełnić wymogi banku co do swojej kondycji finansowej.

– Małe i średnie firmy powinni szukać tych banków, które mogą im zaoferować kredyty z gwarancjami BGK. Przedsiębiorcy zyskują w ten sposób większe możliwości finansowania bieżącej działalności, przy równocześnie stosunkowo niskich kosztach takiego zabezpieczenia –mówi Bartosz Suchecki,Kierownik ds. Rozwoju Produktów w Toyota Bank.

Koszt udzielenia gwarancji w pierwszym roku wynosi 0%, za kolejny okres roczny prowizja wyniesie 0,5% wartości gwarancji. Firma nie poniesie opłat za rozpatrzenie wniosku o udzielenie gwarancji, a sam proces będzie skrócony do minimum – wszystkie formalności załatwiane są bezpośrednio w banku, nie potrzeba również żadnych dodatkowych, oprócz samego wniosku, dokumentów.

Oferowana przez BGK gwarancja de minimis przeznaczona jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających zdolność kredytową. Nie może przekroczyć 3,5 mln zł i 60% kwoty kredytu, a udzielana jest na maksymalnie 27 miesięcy.

Źródło: Toyota Bank Polska