Kredyt Bank wprowadza zmiany w ofercie kredytów inwestycyjnych dla wspólnot mieszkaniowych

0
999

Od 4 czerwca właściciele wielolokalowych budynków mieszkalnych mogą zaciągnąć kredyt inwestycyjny (w tym kredyt z premią termomodernizacyjną lub remontową) bez wkładu własnego, na okres do nawet 20 lat.

 

Kredyt Bank oferuje wspólnotom kredyty inwestycyjne, które mogą zostać przeznaczone na finansowanie remontów lub modernizację nieruchomości wspólnej oraz na spłatę kredytów inwestycyjnych udzielonych na ten cel przez inne banki. Współpracuje także z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie udzielania kredytów inwestycyjnych na przedsięwzięcia termomodernizacyjne lub remontowe, przy których BGK może przyznać premię na spłatę kapitału kredytu.

Najważniejsze zmiany w ofercie kredytów inwestycyjnych dla wspólnot mieszkaniowych to:   

  • możliwość uzyskania kredytu bez wkładu własnego
  • wydłużenie okresu kredytowania do 20 lat
  • zniesienie ograniczenia w zakresie maksymalnej kwoty kredytu
  • akceptacja dodatkowych źródeł dochodu – poza wpływami z tytułu obowiązkowych miesięcznych odpisów na fundusz remontowy od czerwca Kredyt Bank uwzględni także przychody wspólnoty z tytułu:
    ° umów reklam umieszczonych na terenie nieruchomości (pod warunkiem, że nie wygasną w ciągu najbliższych 12 m-cy)
    ° umów najmu zawartych przez wspólnotę.

Nowe parametry kredytów wpłyną na zwiększenie dostępności oferty i możliwość uzyskania przez wspólnoty wyższej niż dotychczas kwoty kredytu, co znacznie ułatwi finansowanie wszelkich planowanych przedsięwzięć remontowo – modernizacyjnych.

Wprowadzone zmiany to efekt konsultacji z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, które stanowią dla Kredyt Banku kluczowy segment klientów. Bank koncentruje się na zapewnieniu im korzystnej, kompleksowej obsługi, uważając za perspektywiczną i rozwojową grupę docelową.

Poza kredytami inwestycyjnymi w ofercie Kredyt Banku znajdują się inne produkty dedykowane specjalnie Zarządcom Nieruchomości i Wspólnotom Mieszkaniowym. Bank oferuje m.in. bardzo korzystny Pakiet Ekstrabiznes Direct, który w ramach jednej opłaty ryczałtowej w wysokości 15 zł miesięcznie zapewnia klientom swobodne korzystanie z wybranych usług (rachunek bieżący, pomocniczy, depozytowy, elektroniczne przelewy do US i ZUS, przelewy wewnętrzne, niektóre przelewy krajowe, pierwsza karta debetowa, pakiet ubezpieczeń, wypłaty z bankomatów) bez żadnych dodatkowych kosztów.

Źródło: Kredyt Bank