Alior Bank zwycięzcą rankingu przygotowanego przez "Miesięcznik Finansowy BANK"

0
1348

Alior Bank zwyciężył w kategorii „Consumer finance” i zajął trzecie miejsce w kategorii „Banki finansujące nieruchomości” w rankingu „50 Największych Banków Polsce” przygotowanym przez „Miesięcznik Finansowy BANK”. Ponadto, kapituła konkursu uhonorowała Wojciecha Sobieraja, prezesa zarządu Alior Banku, nagrodą „Wizjoner rynku bankowego 2011 roku”.

 

Wyniki rankingu „50 Największych Banków w Polsce” organizowanego dorocznie przez redakcję „Miesięcznika Finansowego BANK” zostały ogłoszone podczas gali, która odbyła się 5 czerwca w Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie to było integralnym punktem programu „Horyzonty Bankowości 2012”, największego spotkania środowiska bankowego i finansowego w bieżącym roku. W imieniu Alior Banku  wyróżnienia w kategoriach „Consumer finance” oraz „Banki finansujące nieruchomości” odebrał Witold Skrok, wiceprezes zarządu Alior Banku.

Z okazji 20-lecia „Miesięcznika Finansowego Bank” kapituła konkursu, w skład której weszły cenione osobistości z branży finansowej, przyznała także nagrody specjalne. Prezes zarządu Alior Banku Wojciech Sobieraj otrzymał wyróżnienie w kategorii „Wizjoner rynku bankowego 2011”. Kapituła podkreśliła sukcesy Prezesa – w tym: budowanie pozytywnego wizerunku banku, liczbę otwieranych kont oraz pracę nad „bankowością 3.0”.

Ranking „50 Największych Banków w Polsce” przygotowywany jest co roku przez redakcję „Miesięcznika Finansowego BANK”. Grono niezależnych ekspertów, na podstawie nadesłanych przez banki ankiet, wyłania zwycięzców w kategoriach oceniających pozycję rynkową instytucji finansowych na tle sektora bankowego. W ankietach pytano miedzy innymi o dane takie jak: wskaźnik CI (koszty do dochodów), ROE (zwrot na kapitale), ROA (zwrot na aktywach), liczba zatrudnionych, fundusze własne, współczynnik wypłacalności, rezerwy celowe na zaległości zagrożone.

Źródło: Alior Bank