Bank BPH udostępnia aplikację Augumented Reality i unowocześnia bankowość mobilną

0
884

Bank BPH unowocześnił usługi bankowości mobilnej dla klientów indywidualnych oraz jako pierwszy bank w Polsce udostępnił klientom aplikację Augumented Reality (tzw. rozszerzonej rzeczywistości) do wyszukiwania oddziałów i bankomatów.

Bank BPH jako pierwszy bank w Polsce udostępnił aplikację Augumented Reality (rozszerzonej rzeczywistości), dzięki której Klienci mogą w szybki, łatwy i intuicyjny sposób wyszukiwać najbliższe oddziały Banku oraz bankomaty własne Banku BPH i bankomaty Euronet w Polsce.

Aplikacja bankowości mobilnej Banku BPH jest darmowa i dostępna dla telefonów z systemem Android, iPhone’ów, a także dostosowana do tabletów (iPAD oraz tabletów z systemem Android).

W ramach aplikacji klienci mogą również korzystać z mapy z zaznaczonymi placówkami Banku i bankomatami własnymi oraz bankomatami Euronet w Polsce, a także zalogować się do nowej bankowości mobilnej Banku BPH.

W nowej bankowości mobilnej Banku BPH klienci mają dostęp do salda i historii rachunków bieżących, rachunków oszczędnościowych, kart debetowych i kredytowych oraz kredytów. Ponadto mogą wykonywać takie operacje jak: przelewy wcześniej zdefiniowane w systemie bankowości internetowej lub za pośrednictwem Infolinii, a także spłacić zadłużenie na karcie kredytowej oraz założyć i zerwać lokatę.

Dostęp do bankowości mobilnej Banku BPH możliwy jest również poprzez dedykowaną stronę www w 2 wersjach: dla telefonów z ekranem dotykowym lub tradycyjnych z klawiszami. System sam rozpoznaje typ urządzenia i automatycznie wyświetla odpowiednią wersję strony. Klient ma też możliwość manualnego  przełączenia się między wersjami za pomocą linka znajdującego się na stronie logowania do bankowości mobilnej.

Hasło startowe do pierwszego logowania do bankowości mobilnej Banku BPH można ustawić samodzielnie w systemie bankowości internetowej lub w Oddziale. Następnie już w bankowości mobilnej Klient definiuje numer PIN, który będzie mu służył jako hasło do kolejnych logowań, a także autoryzowania operacji aktywnych.

Bankowość mobilna Banku BPH jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej. Bezpieczeństwo korzystania z dostępnych usług Banku BPH przez telefon komórkowy zapewnia szyfrowana przy użyciu protokołu SSL transmisja danych. Ponadto Klient samodzielnie nadaje sobie numer PIN służący do logowania oraz autoryzowania operacji aktywnych.

Dla użytkowników mobilnych Bank BPH uruchomił także portal informacyjny dostępny pod adresem http://m.bph.pl przystosowany do przeglądania za pomocą telefonów komórkowych, zawierający informacje o produktach i usługach, bankowe dane kontaktowe, a także wyszukiwarkę Oddziałów i bankomatów Banku oraz aktualne kursy walut.

źródło: Bank BPH