Bank Pocztowy odnotował przyrost salda kredytów hipotecznych

0
885

Od początku roku przyrost salda kredytów hipotecznych w Banku Pocztowym wyniósł 500 mln złotych.

Bank Pocztowy kontynuuje swój dynamiczny wzrost w segmencie kredytów hipotecznych. W pierwszym kwartale roku bank wszedł do pierwszej dziesiątki największych kredytodawców hipotecznych na polskim rynku bankowym.

Saldo kredytów hipotecznych 19 czerwca br. osiągnęło poziom 2,13 mld zł. Oznacza to przyrost od początku roku o pół miliarda złotych.

W czerwcu 2012 r. Bank Pocztowy otrzymał prestiżową nagrodę „Miesięcznika Finansowego Bank” w rankingu „50 Największych Banków w Polsce”. Bank zwyciężył w kategorii „Banków finansujących nieruchomości”. W ciągu ostatnich dwóch lat zanotował zwiększenie salda kredytów hipotecznych z 479 mln zł na koniec 2009 r. do 1 633 mln zł na koniec 2011 r.

Bank Pocztowy oferuje klientom kredyty mieszkaniowe, w tym kredyty mieszkaniowe z dopłatami w ramach rządowego programu Rodzina na swoim (również dla osób stanu wolnego, tzw. singli), kredyty konsolidacyjne oraz pożyczki hipoteczne. Okres kredytowania wynosi do 40 lat. Kredyt może zostać udzielony w wysokości do 100% wartości nieruchomości.

Do 15 lipca br. trwa promocja kredytów mieszkaniowych. Jej parametry to marża 1,39% oraz brak prowizji za przyznanie kredytu. Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na ofertę sprzedaży łączonej (cross-sell) – Pocztowe Konto Standard lub Nestor z zadeklarowanymi miesięcznymi wpływami 2 500 zł, karty debetowej lub kredytowej z minimalnym, miesięcznym obrotem bezgotówkowym wynoszącym 500 zł oraz pakietu ubezpieczeniowego.

Źródło: Bank Pocztowy