Bankowość mobilna Banku Pekao z Godłem "Teraz Polska"

0
1485

Kompleksowa oferta bankowości mobilnej obejmująca Eurokonto Mobilne, aplikację bankowości mobilnej Pekao24 oraz aplikację Mobilny Planer Zakupów została nagrodzona prestiżowym Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”.

 

W konkursie „Teraz Polska” nagradzane są usługi i produkty, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. To już drugie wyróżnienie tego typu dla bankowości detalicznej Banku Pekao – w zeszłym roku godłem została nagrodzona Bankowość Elektroniczna Pekao24.

Nagrodzona Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” kompleksowa oferta mobilna bankowości mobilnej jest dostępna dla klientów Banku Pekao od grudnia 2011 r. i obejmuje: rachunek osobisty Eurokonto Mobilne, aplikację bankowości mobilnej Pekao24 oraz aplikację Mobilny Planer Zakupów ułatwiającą korzystanie z rabatów przy płatnościach kartą Banku Pekao w ponad 1500 punktów w Polsce.

– Eurokonto Mobilne to pierwsze w Polsce konto mobilne. Wprowadzając je,  pokazaliśmy, ze rozumiemy potrzeby użytkowników urządzeń przenośnych, aktywnie korzystających ze zdalnych kanałów dostępu, chętnie płacących kartą płatniczą – mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor zarządzający departamentu klienta detalicznego w Banku Pekao.

Podstawowe opłaty miesięczne wynoszą: 5,99 zł za konto, 3,99 zł za kartę debetową. Jednak regularne wpływy w wysokości minimum 500 zł oraz 4 transakcje kartą w miesiącu umożliwiają zniesienie opłat, dzięki czemu rachunek może być prowadzony bezpłatnie. Ponadto klienci korzystający z tego Eurokonta mają do dyspozycji bezpłatne wypłaty z ponad 4 500 bankomatów Banku Pekao i sieci Euronet na terenie kraju, 20 000 bankomatów Grupy UniCredit w Europie oraz dwie bezpłatne wypłaty z dowolnego bankomatu innego banku w Polsce.

Posiadacz Eurokonta Mobilnego bezpłatnie realizuje przelewy internetowe, mając do dyspozycji nie tylko nowoczesny system bankowości internetowej, ale także aplikację bankowości mobilnej Pekao24. Pozwala ona w prosty i intuicyjny sposób zrealizować większość operacji takich jak: przelewy jednorazowe do niezdefiniowanych odbiorców, doładowania telefonów, spłata karty czy możliwość sprawdzenia sald i historii posiadanych rachunków. Część informacyjna aplikacji nie wymaga zalogowania i oferuje funkcje, z których mogą korzystać także osoby nieposiadające rachunku w Banku Pekao: dostęp do kursów walut, aktualności i aktualnej oferty Banku, możliwość wyszukiwania bankomatów, oddziałów i punktów rabatowych. Unikalny wygląd aplikacji oparty na kształcie obracającego się koła, wyróżnia aplikację pod względem graficznym i ergonomicznym.

– Uważnie przyglądaliśmy się dostępnym możliwościom oferowanym przez szeroko rozumianą mobilność, kierunkom rozwoju rynku smartfonów i tabletów, wreszcie – co najważniejsze – nieustannie pytaliśmy naszych klientów o ich oczekiwania względem  tego kanału dostępu do usług Banku Pekao. Efektem tej pogłębionej i rzetelnej analizy było to, że już na starcie aplikacja mobilna Banku Pekao obsługiwała wszystkie najpopularniejsze systemy na jakich pracują telefony komórkowe, smartfony i tablety (Symbian, Android, iOS, BlackBerry, Windows Mobile, Java) –  mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Pekao. 

Posiadacz dowolnej karty Banku Pekao może korzystać z atrakcyjnych rabatów w ramach programu „Płać kartą bo warto!”, dla którego bank zaprojektował specjalny przewodnik w formie aplikacji Mobilny Planer Zakupów. Korzystając z funkcji geolokazacji klient szybko odnajdzie najbliższe sklepy i galerie handlowe, w których otrzyma atrakcyjne rabaty do 50%. Aplikacja jest bezpłatna i obsługuje urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android.

Źródło: Bank Pekao SA