Bank BPH wprowadza zmiany w ofercie kredytów hipotecznych

0
1005

Bank BPH obniżył prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego na zakup lub budowę nieruchomości, uprościł siatkę marż oraz uruchomił nowe interaktywne narzędzia dla kredytobiorców.

Wysokość prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego na cele mieszkaniowe w Banku BPH została obniżona do poziomu 1,9 proc. Z prowizji zostaną zwolnieni Klienci, którzy zdecydują się na zakup proponowanego przez bank ubezpieczenia na życie oraz na wypadek trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, którego koszt wynosi 0,7 proc. kwoty kredytu, a także ubezpieczenia od ryzyka utraty stałego źródła dochodu (koszt 1,2 proc. kwoty kredytu).

Marża kredytu, niezależnie od wysokości wkładu własnego, wynosi od 1,8 do 2,5 proc. Kredytobiorcy, którzy posiadają lub założą w Banku BPH rachunek osobisty (Kapitalne Konto, Maksymalne Konto lub Sezam Max) będą mogli skorzystać z dodatkowej obniżki marży o 0,3 p.p. Tym samym marża kredytu mieszkaniowego w Banku BPH może wynieść już 1,5 proc.

Prowizja za udzielenie kredytu na cele konsumpcyjne i konsolidacyjne zabezpieczone hipoteką wynosi 2,9 proc. ich wartości, a marża kształtuje się w przedziale od 2,55 proc. do 4 proc. Również w przypadku tych kredytów klienci mogą skorzystać z możliwości obniżenia wysokości prowizji, jeśli zakupią proponowane przez bank ubezpieczenie na życie oraz na wypadek niezdolności do pracy (koszt 0,7 proc. kwoty kredytu) oraz ubezpieczenie od ryzyka utraty stałego źródła dochodu (koszt 2,2 proc. kwoty kredytu). Kredytobiorcy, którzy posiadają lub otworzą konto osobiste w Banku BPH, mogą także skorzystać z możliwości obniżenia marży.

Kredyty hipoteczne Banku BPH

cel

standardowa prowizja za udzielenie 

LTV 

marża po obniżce za skorzystanie z ROR

(w nawiasie marże podstawowe)

zakup/budowa nieruchomości

1,9%

0 – 80%

od 1,5% do 2,2%

(od 1,8% do 2,5%)

cel konsumpcyjny

2,9%

0 – 50%

od 2,25% do 2,95%

(od 2,55% do 3,25%)

konsolidacja

2,9%

0 – 60%

od 3% do 3,7%

(od 3,3% do 4%)

 

Na stronie internetowej www.bph.pl bank uruchomił nowe narzędzia pomocne w procesie ubiegania się o finansowanie. Pod linkiem http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidu… dostępny jest kalkulator, za pomocą którego można samodzielnie wyliczyć orientacyjną ratę kredytu mieszkaniowego. Klienci mają do dyspozycji również listę dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku kredytowego w zależności od celu finansowania, źródła uzyskiwania dochodów czy zabezpieczenia. Lista dostępna jest na: http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidu….

Kredyty hipoteczne Banku BPH – najważniejsze informacje:

  • wysokość prowizji: 1,9% (cel mieszkaniowy) lub 2,9% (cel konsumpcyjny i konsolidacja); możliwość obniżenia prowizji w przypadku zakupu proponowanego przez bank ubezpieczenia na życie i na wypadek trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz ubezpieczenia od ryzyka utraty stałego źródła dochodu
  • oprocentowanie: zmienne
  • marża kredytu w przypadku posiadania lub otwarcia konta osobistego (Kapitalne Konto, Maksymalne Konto, Sezam Max): od 1,5% (cel mieszkaniowy), od 2,25% (cel konsumpcyjny) lub od 3% (konsolidacja)
  • waluta kredytu: PLN
  • minimalna wysokość: 30 tys. zł
  • maksymalna wysokość (uzależnionaod wartości nieruchomości i zdolności kredytowej klienta): do 80% wartości nieruchomości
  • długi okres kredytowania – do 40 lat (zakup nieruchomości).

 

Źródło: Bank BPH