Multimedialna kampania reklamowa w Alior Banku

0
1279

W najnowszej kampanii reklamowej Alior Bank promuje pożyczkę gotówkową z gwarancją najniższej raty na rynku. Głównym medium kampanii jest telewizja, wspierana silną komunikacją w Internecie, taktycznymi emisjami w prasie oraz masowym mailingiem bezadresowym.

Wystartowała multimedialna kampania Alior Banku – „Pożyczka z gwarancją najniższej raty”, która potrwa do końca czerwca br. W komunikacji podkreślany jest fakt, iż przy porównaniach i wyborze pożyczki prawdę o jej cenie najlepiej pokazuje miesięczna rata, która uwzględnia wszystkie koszty. W związku z tym, jedyną rozsądną gwarancją jest gwarancja najniższej raty.

Na potrzeby kampanii przygotowany został 30-sekundowy spot TV pt. „Kurtyna” oraz jego 15-sek. wersja. Reklamę można obejrzeć na kanale Alior Banku na http://www.youtube.com/aliortv?hl=pl&gl=PL.

Spoty emitowane są w stacjach ogólnopolskich: Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TVP Info, TVN7, TV4 i Puls oraz w najlepiej dopasowanych do grupy docelowej stacjach tematycznych, m.in. ATM Rozrywka, AXN, Kino Polska, ITV, Polsat 2, Polsat News, Polsat Film, Polsat Sport, Puls 2, Superstacja, Tele5, TTV, TV6, TVP Seriale, TVS i Zone Reality.

Intensywną promocję pożyczki w telewizji wspiera taktyczna emisja reklam w prasie.

Informacje o pożyczce ukażą się w najpopularniejszych i najlepiej dopasowanych do grupy docelowej dziennikach i tygodnikach ogólnopolskich. Co ważne, obok kreacji ogólnej, wykorzystane zostaną dedykowane kreacje dotyczące pożyczki konsolidacyjnej.

Oferta pożyczki z gwarancją najniższej raty jest również promowana w Internecie. Kampania obejmie największe portale, kontekstowo emitowane boksy reklamowe w wyszukiwarce Google oraz masowe e-mailingi. Wszystkie reklamy w ramach kampanii on-line prowadzą do dedykowanej strony internetowej http://www.pozyczka.aliorbank.pl, na której można złożyć wniosek o pożyczkę oraz znaleźć adres najbliższego oddziału banku.

Informacje o pożyczce pojawią się również w ponad 2,3 mln sztuk przesyłek reklamowych w formie kartek pocztowych. W mailingu oprócz oferty pożyczki gotówkowej znajdzie się również informacja o kredycie konsolidacyjnym wraz z adresami wszystkich oddziałów, placówek Alior Express oraz placówek partnerskich z danego miasta. Ponadto witryny banku oznakowano naklejkami promocyjnymi z hasłem „Pożyczaj najtaniej!”.

Za przygotowanie kreacji kampanii odpowiada Agencja PZL, media zaplanował i zakupił dom mediowy Maxus.

Źródło: Alior Bank