5 minut na podjęcie decyzji kredytowej w Meritum Banku

0
1502

Przez 10 tygodni promocji „Gwarancja szybkiej decyzji kredytowej” jedynie w przypadku 0,1 procenta wniosków o kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny w Meritum Banku czas wydania wstępnej, pozytywnej decyzji kredytowej był dłuższy niż 5 minut. Zgodnie z zasadami obowiązującej do końca sierpnia br. promocji, takiemu odsetkowi klientów bank wypłacił po 100 zł rekompensaty za opóźnienie.

Od połowy kwietnia Meritum Bank wprowadził nowe zasady udzielania kredytów gotówkowych w placówkach i gwarantuje, że podejmie wstępną decyzję kredytową w 5 minut. Jeśli będzie ona pozytywna, ale jej wydanie zajmie więcej czasu, Bank wypłaci klientowi 100 zł rekompensaty. Celem promocji jest zachęcenie klientów, aby w ciągu kilku minut sprawdzili, jakie warunki kredytu oferuje im Meritum Bank.

– W czasie trwania promocji oraz towarzyszącej jej kampanii marketingowej widzimy wzrost zainteresowania naszą ofertą. Pomimo większej liczby wniosków, utrzymujemy najwyższe standardy obsługi, o czym świadczy bardzo niski odsetek wniosków rozpatrywanych dłużej niż w 5 minut- mówi Jakub Kwiatkowski, kierownik ds. kredytów detalicznych Meritum Banku. – To najlepszy dowód na to, że nasze nowoczesne systemy i efektywne procesy, przekładają się wprost na korzyści dla klientów – dodaje.

W zależności od potrzeb, w Meritum można starać się o kredyt gotówkowy, konsolidacyjny lub rzeczowy, w tym również o wariant kredytu dla wybranych grup zawodowych (między innymi lekarzy, prawników, księgowych, architektów), dla których bank przygotował uproszczoną ścieżkę wnioskowania o kredyt.

Klient zainteresowany kredytem powinien udać się do najbliższej placówki z logo Meritum, gdzie doradca spisze wniosek kredytowy i wyśle go elektronicznie do centrali. Bank zapewnia, że od tego momentu na podjęcie wstępnej decyzji kredytowej potrzebuje maksymalnie 5 minut. Jeśli będzie ona pozytywna, ale zostanie podjęta w dłuższym czasie, na przykład w szóstej minucie, klient otrzyma 100 zł rekompensaty za oczekiwanie.

Promocja pod nazwą „Gwarancja szybkiej decyzji kredytowej” obowiązuje od 15 kwietnia do 31 sierpnia 2013 r. i dotyczy kredytów gotówkowych oraz konsolidacyjnych. Mogą z niej skorzystać klienci wnioskujący o kredyt w placówkach Meritum Banku.

Źródło: Meritum Bank