Zmiana oprocentowania oraz zakładanie lokat przez internet w FM Banku

0
839

Lokaty bankowe online można założyć w każdym banku, o ile posiada się w nim konto i dostęp do bankowości internetowej. Nic prostszego. Problem zaczyna się, gdy klient chce bez wychodzenia z domu znaleźć i wybrać najlepsze lokaty bankowe. O ile wyszukanie ich za pomocą internetu jest bardzo proste, o tyle otwarcie lokaty przez internet już niekoniecznie. Po prostu nie każdy bank oferuje taką możliwość. Wprost przeciwnie – tylko kilka banków umożliwia założenie lokaty bankowej przez internet, bez konieczności odwiedzania oddziału i bez zbędnej procedury.

FM Bank od 2 lat umożliwia zakładanie lokat bankowych online, czyli bez wychodzenia z domu i bez konieczności posiadania konta bankowego. Prosto i wygodnie. Rozwiązanie to jest stworzone z myślą o komforcie klientów i cieszy się dużą popularnością.

Wystarczy kliknąć w opcję otwórz lokatę i przelać środki na wskazany przez bank rachunek, a lokata zostanie założona i pieniądze zaczną pracować na rzecz klienta bez wizyty w banku i bez podpisywania dokumentów, czyli 100 % online.

– Oprócz wygodnego dla klienta sposobu zakładania lokaty, oferujemy wysokie oprocentowanie lokat. FM Lokaty pod względem wysokości oprocentowania są w rynkowej czołówce, wyróżnione w rankingach między innymi przez Rzeczpospolitą, portale Bankier.pl, Comperię.pl czy Money.pl podkreśla Tomasz Maciejewski, Wiceprezes Zarządu FM Banku. –  Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni, ponieważ dla nas najważniejszy jest zadowolony klient.

Aktualne stawki oprocentowania FM Lokat standardowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców kształtują się następująco:

  • lokata 3 miesięczna do 5,90%,
  • lokata 4 miesięczna do 6,00%,
  • lokata 6 miesięczna do 6,10%,
  • lokata 9 miesięczna do 6,10%,
  • lokata 12 miesięczna do 6,20%,
  • lokata 24 miesięczna do 6,30%.

FM Lokata WIBOR Plus dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców:

  • lokata 12 miesięczna WIBOR 6M + 1,10%,
  • lokata 24 miesięczna WIBOR 6M + 1,20%,
  • lokata 36 miesięczna WIBOR 6M + 1,40%.

Klient indywidualny może założyć jednorazowo do 10 lokat, przy minimalnej kwocie depozytu równej 1 000 zł. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu deponowania. Typowy proces założenia lokaty bankowej przez Internet polega na wypełnieniu i wysłaniu formularza online. Po złożeniu wniosku na wskazany adres e-mail wysyłane jest potwierdzenie złożenia wniosku wraz z numerem rachunku, na który należy dokonać wpłaty na lokatę. Weryfikacja danych odbywa się na podstawie danych, które pojawią się na formularzu Twojego przelewu na rachunek lokaty (tylko na to konto zostaną zwrócone pieniądze po zakończeniu trwania lokaty bankowej). Potwierdzenie założenia lokaty następuje drogą elektroniczną.

Źródło: FM Bank