"Zamieszkaj w większym" nowa oferta kredytu hipotecznego w Getin Banku

0
869

W ofercie produktowej Getin Banku, drugiego największego banku z większościowym polskim kapitałem, znajdują się kredyty hipoteczne zarówno dla singli, jak i małżeństw. Bank oferuje kredyty hipoteczne w ramach programu Rodzina na Swoim. Osoba zainteresowana otrzymaniem kredytu hipotecznego może otrzymać specjalny certyfikat potwierdzający wstępną ocenę zdolności kredytowej.

Certyfikat przygotowuje doradca kredytowy w obecności klienta opierając się na podstawowych danych: m.in. celu kredytu, kwocie, wysokości dochodów. W ten sposób liczona jest wstępna zdolność kredytowa, rata i maksymalna kwota kredytu. Dzięki certyfikatowi klient zyskuje szybką i przejrzystą informację dotyczącą możliwości uzyskania przyszłego kredytu. Nie musi długo czekać na decyzję i dzięki temu może szybciej uzyskać pieniądze na zakup wymarzonego mieszkania.

 

„Zamieszkaj w większym” z Getin Bankiem

Dla osób, których marzeniem jest zmiana posiadanego już mieszkania na inne, jednak nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej, Getin Bank przygotował ofertę „Zamieszkaj w większym“. Klienci decydujący się na kredyt muszą posiadać nieruchomość i zadeklarować, że sprzedadzą ją lub wynajmą, gdy zamieszkają w innym lokalu. Jedną z głównych zalet „Zamieszkaj w większym” jest wliczenie do zdolności kredytowej części prognozowanego dochodu z najmu nieruchomości obecnie posiadanej.
 
Bank udziela kredytu na zakup nieruchomości – niekoniecznie większej – na rynku pierwotnym oraz wtórnym w największych polskich miastach. W przypadku miast z liczbą mieszkańców 300 tys. i więcej, nieruchomość może być położona do 30 km od miasta, natomiast dla pozostałych miast – w odległości nie większej niż 5 km od miasta.
 
Klienci mogą skorzystać z karencji w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych aż do dnia wypłaty ostatniej transzy, co oznacza, że rata wynosi wówczas 0 zł. Spłata rozpoczyna się dopiero po wypłacie ostatniej transzy kredytu. W zamian bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci wpisu do księgi wieczystej dotychczas posiadanej nieruchomości, przedstawienia umowy najmu lub sprzedaży nieruchomości oraz kaucji.

Źródło: Getin Noble Bank