Euronet udostępnia sieć wpłatomatów klientom mBanku

0
1640

O kolejne 130 urządzeń zwiększy się liczba maszyn depozytowych dostępnych dla klientów mBanku. Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z firmą Euronet, sieć wpłatomatów będzie jedną z największych w kraju.

– Dołączenie maszyn Euronetu do sieci własnych wpłatomatów sprawi, że na terenie całego kraju klienci mBanku będą mogli korzystać z ok. 400 wpłatomatów, co znacząco poprawi dostępność tej usługi – komentuje Grzegorz Kasperek, odpowiedzialny za obszar maszyn depozytowych i bankomatów w mBanku. – Wpłatomaty są coraz bardziej powszechnym sposobem na deponowanie gotówki na własnym rachunku, w zeszłym roku zaobserwowaliśmy wzrost liczby transakcji o ok. 12 proc. Z uwagi na rosnącą popularność, a także internetowy charakter mBanku, który nie posiada obsługi kasowej w placówkach, poszerzanie sieci wpłatomatów jest zadaniem priorytetowym – dodaje Kasperek.  

– Udostępnienie sieci wpłatomatów klientom mBanku jest kolejnym ważnym etapem w rozwoju niezależnej sieci wpłatomatów Euronetu w Polsce – powiedział Wojciech Sokół, Dyrektor Sprzedaży w firmie Euronet. – Rozwiązania Euronet wspierające funkcjonowanie sektora finansowego od lat cieszą się dużym uznaniem banków oraz klientów indywidualnych, co stanowi doskonałą podstawę dalszego rozwoju sieci urządzeń samoobsługowych oraz rozszerzania portfolio usług finansowych oferowanych przez naszą firmę – dodaje.

Jak wynika z najnowszych badań Internet Banking Monitor (ARC Rynek i Opinia), podstawowym powodem wizyt klientów w placówkach bankowych jest deponowanie oraz wypłacanie gotówki. W przypadku internetowego mBanku funkcję tę przejmuje sieć maszyn depozytowych. Obecnie klienci będą mogli skorzystać z ok. 400 urządzeń zlokalizowanych w dogodnych miejscach, takich jak m.in. centra handlowe czy dworce.

– W Polsce występuje znacząca asymetria w zakresie automatyzacji obsługi gotówkowej. Na terenie kraju klienci banków mają do dyspozycji ok. 15 tys. bankomatów i tylko ok. 2 tys. wpłatomatów – Ta liczba jest wciąż niewystarczająca, niezbędny jest dalszy rozwój sieci, dlatego też niektóre banki decydują się na efektywny kosztowo i czasowo model rozwoju sieci wpłatomatów oparty na  współdzieleniu maszyn z innymi ich posiadaczami, takimi jak np. firma Euronet – uzasadnia współpracę Kasperek.

W zakresie obsługi gotówkowej klienci mBanku mogą korzystać nie tylko z sieci wpłatomatów, ale także z kas sklepów Żabka i FreshMarket oraz placówek MultiBanku.

Wpłatomaty sieci Euronet zostały udostępnione także klientom MultiBanku.

Źródło: mBank