Meritum Bank poszerza ofertę o 13-miesięczną polisolokatę

0
1111
Meritum Bank wprowadza do oferty 13-miesięczną polisolokatę, której oprocentowanie wynosi 5,1 proc. w skali roku, co odpowiada 6,3 proc. na lokacie o stałym oprocentowaniu zakładanej na ten sam okres. „Polisolokatę Meritum” można szybko i wygodnie założyć online, po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej. Minimalna wymagana kwota to 5 tys. zł.

„Polisolokata Meritum” to produkt oferowany w ramach grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A.

Świadczenie ubezpieczeniowe otrzymywane na koniec okresu ubezpieczenia dla „Polisolokaty Meritum” odpowiada zyskowi z lokaty na 395 dni (13 miesięcy) oprocentowanej na 6,3 proc. w skali roku.

Nasza polisolokata jest alternatywą dla osób, które poszukują bezpiecznych rozwiązań oszczędnościowych i chcą dodatkowo zyskać ochronę ubezpieczeniową. Podobnie jak w przypadku produktów depozytowych, również ta oferta jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku – mówi Piotr Stankiewicz, Dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Inwestycyjnych Meritum Banku. – Wierzymy, że jej zalety, w tym atrakcyjne warunki finansowe, ochrona ubezpieczeniowa, a także niska minimalna kwota oraz wygodny sposób przystępowania do ubezpieczenia spowodują, że znajdzie ona uznanie zarówno wśród naszych obecnych jak i nowych klientów – dodaje.

„Polisolokatę Meritum” zakłada się online, po zalogowaniu się do systemu bankowości elektronicznej Banku. Zrobić mogą to osoby posiadające lub otwierające darmowe Konto Zarabiające. W związku z przystąpieniem do ubezpieczenia nie są wymagane dodatkowe formalności, w tym wykonanie badań lekarskich i przedstawienie zaświadczeń o stanie zdrowia. Każdy klient może założyć dowolną liczbę Polisolokat, nie ma także ograniczenia maksymalnej kwoty Polisolokaty, zaś minimalnie wynosi ona 5 tys. zł. W przypadku rezygnacji z ubezpieczenia przed końcem okresu odpowiedzialności klient otrzymuje zwrot 100 proc. kosztów objęcia ochroną ubezpieczeniową.

Polisolokata Meritum oferowana jest w ramach grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, dzięki czemu świadczenie ubezpieczeniowe w przypadku śmierci ubezpieczonego nie podlega podatkowi od spadków i darowizn. Polisa gwarantuje dodatkową wypłatę świadczenia z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego w pierwszym miesiącu jej trwania w wysokości 112 proc. zapłaconej składki.

Źródło: Meritum Bank