Czy warto zakładać konto oszczędnościowe?

0
2283
czy warto konto oszczędnościowe

Osoby posiadające stałe dochody  z pewnością nieraz zastanawiały się, w jaki sposób można zaoszczędzić zgromadzony majątek. W wielu przypadkach nadwyżkę dochodów finansowych warto zatrzymać i pomyśleć nad jej późniejszym wydaniem. Taka opcja sprawdza się szczególnie dobrze w nagłych sytuacjach, kiedy niespodziewanie potrzebujemy większej ilości gotówki. Najlepszą opcją pomagającą w zaoszczędzeniu pieniędzy, jest założenie konta oszczędnościowego. Co musisz wiedzieć o tym rodzaju usług?

Czym jest  konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe jest usługą oferowaną przez większość banków. Łączy w sobie korzyści wynikające z prowadzenia lokaty i konta osobistego. W przypadku jego prowadzenia głównym zamysłem jest umożliwienie skutecznego oszczędzania środków pieniężnych. Główną cechą, która odróżnia konto oszczędnościowe, od lokaty jest możliwość swobodnego korzystania ze zgromadzonych środków. Lokata niejako blokuje pieniądze, zaś konto oszczędnościowe pozwala na wpłacanie i wypłacanie ich w każdym możliwym momencie. Operacje te mogą, jednak nie być tak łatwe, jak w przypadku konta osobistego. Zdarza się, że banki pobierają dodatkową prowizję za taką transakcję. Więcej o prowadzeniu konta oszczędnościowego przeczytać można na stronie http://pozyczkowe-promocje.pl/lokata-czy-konto-oszczednosciowe-czym-sie-roznia-i-co-wybrac/. Tam też znajdują się informacje dotyczące dokładnych różnic między kontem oszczędnościowym a lokatą.

Zalety założenia konta oszczędnościowego

Wśród zalet prowadzenia konta oszczędnościowego wymienić można:

  • swobodę wpłacania i wypłacania środków;
  • zwiększanie swoich oszczędności;
  • pewne zabezpieczenie pieniężne;
  • wyższe oprocentowanie niż w przypadku ROR;
  • brak konieczności regularnego wpłacania pieniędzy;
  • swobodny dostęp do środków, zapewniony przez aplikację mobilną.

Jeżeli zastanawiasz się jakie konto oszczędnościowe będzie dla Ciebie najwygodniejsze, sprawdź oferty dostępne na stronie http://pozyczkowe-promocje.pl/

Wysokość oprocentowania na koncie oszczędnościowym

Najważniejszym wskaźnikiem dla osób zastanawiających się nad założeniem konta oszczędnościowego jest wysokość jego oprocentowania. Ważne jest, by realnie patrzeć na możliwość uzyskania większej ilości pieniędzy. Wysokość oprocentowania decyduje o tym, ile uda się klientowi zarobić. Banki podają nominalną wartość tego wskaźnika w skali roku. W swoich ofertach w pierwszej kolejności podają liczby, które nie uwzględniają na przykład podatku od zysków kapitałowych. Odsetki wypłacane są co miesiąc, a ich wysokość uzależniona jest od ilości pieniędzy posiadanych na koncie.

Konto oszczędnościowe z pomocą bankowości elektronicznej

Czy aby otworzyć rachunek oszczędnościowy, konieczne jest posiadanie konta osobistego w tym samym banku? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób poważnie myślących o założeniu rachunku oszczędnościowego. Kwestia ta uzależniona jest od danej placówki. Można znaleźć banki, które pozwalają na otworzenie tylko konta oszczędnościowego. W praktyce jednak taka sytuacja raczej wpływa na niekorzyść klienta. O wiele lepszym rozwiązaniem jest prowadzenie tych dwóch usług w jednej instytucji. Wiąże się to z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest możliwość swobodnego przepływy pieniędzy z jednego konta na drugie. Dzięki bankowości internetowej jest to jeszcze prostsze. Za pomocą aplikacji można przesłać wymaganą ilość gotówki, a transakcja zostanie natychmiast zaksięgowana. Założenie kont w jednym banku jest więc bardzo funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here