Promocyjny kredyt hipoteczny dla klientów korzystających z ubezpieczenia na życie Kredyt Banku

0
3170

Wraz z nadejściem wiosny Kredyt Bank uatrakcyjnia swoją ofertę kredytów hipotecznych. Od 12 marca klienci, którzy skorzystają z oferowanego przez bank ubezpieczenia na życie w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Warta S.A. nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu mieszkaniowego i otrzymają marżę niższą o 0,2 p.p.

0% prowizji za udzielenie kredytu uzyskają klienci zaciągający w Kredyt Banku: kredyt mieszkaniowy, kredyt z dopłatami „Rodzina na swoim” oraz kredyt konsolidacyjny – hipoteczny przeznaczony na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku.

Ubezpieczenie na życie już teraz jest jednym z trzech dodatkowych produktów najczęściej wybieranych przez klientów bankowości hipotecznej Kredyt Banku. Niższe koszty kredytu w związku z jego zakupem z pewnością wpłyną na jeszcze większe zainteresowanie klientów. Poza oczywistą zaletą tego produktu – zabezpieczeniem na wypadek nieprzewidzianych sytuacji losowych – na korzyść klientów przemawia: niska miesięczna składka (tylko 0,029% kwoty kredytu) obniżana w miarę spłaty kredytu i spadku salda zadłużenia oraz prosta forma przystąpienia w Oddziale Banku przy okazji zaciągania kredytu, bez konieczności wykonywania badań lekarskich – mówi Agnieszka Nachyła, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Hipotecznej Kredyt Banku S.A.

W efekcie wprowadzonych zmian obniżka marży (dla wszystkich produktów hipotecznych) z tytułu posiadania lub zakupu dodatkowych produktów oferowanych przez Bank łącznie będzie mogła wynieść nawet 0,5 p.p.:

  • 0,1 p.p. za posiadanie/otwarcie rachunku osobistego Ekstrakonto Plus
  • 0,1 p.p. za posiadanie/otwarcie karty kredytowej lub debetowej
  • 0,2 p.p. za ubezpieczenie na życie za przystąpienie do Umowy ubezpieczenia na życie zawartej pomiędzy Bankiem a TUnŻ Warta S.A.
  • 0,10 p.p. za przystąpienie do Umowy ubezpieczenia od utraty pracy/upadłości, czasowej niezdolności do pracy oraz assistance zawartej pomiędzy Bankiem a TUiR Warta S.A.

Korzystniejszy poziom marż kredytów hipotecznych wynika także ze zmiany w siatce marż. Niższe marże dostępne dotychczas dla kwot kredytów powyżej 250 000 PLN będą teraz obowiązywać w przypadku kredytów powyżej 200 000 PLN. W rezultacie będą one dostępne dla większej grupy Klientów ubiegających się kredyty mieszkaniowe.

Źródło: Kredyt Bank