Meritum Bank doceniony za Pożyczkę Zabezpieczoną

0
841

„Pożyczka Zabezpieczona” Meritum Banku została doceniona w trzech niezależnych rankingach pożyczek hipotecznych. Autorzy rankingów, czyli TotalMoney, Comperia.pl oraz Open Finance, zwracają uwagę, że pożyczka zabezpieczona hipoteką to najtańszy kredyt na dowolny cel.

Pożyczka Zabezpieczona oferowana przez Meritum Bank wygrała lutowy ranking pożyczek hipotecznych przygotowany przez portal TotalMoney. Omawiając zwycięską ofertę autorzy zestawienia zwracają uwagę na fakt, że „decyzja kredytowa podejmowana jest podczas jednego spotkania z doradcą, a umowa może być zawarta w ciągu 1 dnia od złożenia wniosku.”

W rankingach przygotowanych przez serwis Comperia.pl i doradców z Open Finance, Pożyczka Zabezpieczona Meritum Banku zajęła odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Analitycy Open Finance podkreślili, że pożyczka hipoteczna to najtańszy kredyt na dowolne wydatki z ratą o jedną trzecią albo nawet o połowę niższą niż kredytu gotówkowego.

– „Czołowa pozycja w rankingach pożyczek hipotecznych potwierdza, że nasza oferta jest atrakcyjna dla klienta. Przy tworzeniu Pożyczki Zabezpieczonej zależało nam, aby jej uzyskanie było tak proste i szybkie, jak to jest w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego.” – mówi Wojciech Rudzki, kierownik ds. kredytów hipotecznych w Meritum Banku. – „Klient otrzymuje od nas ofertę w trakcie jednego spotkania z doradcą, a bank zajmuje się wszystkimi formalnościami dotyczącymi zabezpieczeń” – dodaje.

Pożyczka Zabezpieczona to w praktyce kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny, który dzięki zabezpieczeniu w postaci hipoteki, pozwala zaoferować klientowi wysoką kwotę, przy znacznie dłuższym  okresem spłaty, a co za tym idzie, niską miesięczną ratę do spłaty. Z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci posiadający dom lub mieszkanie, które będzie zabezpieczeniem spłaty tej pożyczki.

– „Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu rata pożyczki będzie niższa średnio o 25 proc. w porównaniu do raty kredytu gotówkowego z tym samym okresem spłaty.” – wyjaśnia Wojciech Rudzki. – „Co więcej, klient może obniżyć swoją ratę nawet połowę, poprzez wydłużenie okresu kredytowania. To korzystna opcja, tym bardziej, że za wcześniejszą spłatę pożyczki nie pobieramy żadnych opłat” – dodaje.

Pożyczka Zabezpieczona Meritum Banku to pożyczka hipoteczna udzielana w złotych, na dowolny cel lub spłatę innych kredytów i pożyczek. Maksymalna kwota pożyczki to nawet 500 tysięcy złotych (nie więcej niż 70 proc. wartości zabezpieczenia), a jej spłatę można rozłożyć nawet na 25 lat. Co warte podkreślenia, formalnościami związanymi z ustanowieniem zabezpieczeń pożyczki zajmuje się bank. Klient nie musi więc samodzielnie składać wniosków w sądzie.

źródło: Meritum Bank