Płatności zbliżeniowe bez limitu w Credit Agricole

0
976

Credit Agricole Bank Polska – jako jeden z nielicznych banków w Polsce – umożliwił posiadaczom swoich kart debetowych Visa dokonywanie płatności zbliżeniowych niezależnie od kwoty. Oferta dotyczy klientów indywidualnych, którzy korzystają z 1 Konta lub konta PROSTOoszczędzającego.

Klienci Credit Agricole, posługujący się kartą Visa, mogą teraz dokonywać płatności zbliżeniowych również na kwoty większe niż 50 zł. Transakcja taka wymaga potwierdzenia przez użytkownika karty kodem PIN na terminalu.

Tym samy wszystkie karty debetowe wydawane przez Credit Agricole Bank Polska do kont dla klientów indywidualnych, pozwalają na płatności zbliżeniowe niezależnie od kwoty transakcji. – Wraz z wprowadzeniem do naszej oferty kont PROSTOoszczędzających rozpoczęliśmy wydawanie zbliżeniowych kart debetowych. O tę funkcję wzbogaciliśmy także kartę Visa 1 Konto. Kolejnym krokiem było umożliwienie klientom płacenia przy pomocy karty Visa za rachunki powyżej 50 złotych. Coraz częściej bowiem terminale do płatności zbliżeniowych spotykamy np. w salonach jubilerskich, gdzie zazwyczaj klienci dokonują zakupów na sumy przekraczające 50 złotych. –podkreśla Grzegorz Biskup, product manager odpowiedzialny za karty płatnicze w Credit Agricole Bank Polska.

Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce, zwraca uwagę na fakt, że wszystkie terminale zbliżeniowe zainstalowane w placówkach handlowo-usługowych w Polsce pozwalają na płatności zbliżeniowe kartą Visa na kwoty powyżej 50 zł. „Jednak to od wydawcy kart zależy, czy zdecyduje się on udostępnić tę funkcjonalność swoim klientom. Cieszę się, że Credit Agricole aktywnie rozwija korzystanie przez klientów z płatności zbliżeniowych poprzez umożliwienie takich płatności na kwoty powyżej 50 zł. Dzięki temu jego klienci mogą się cieszyć wygodą transakcji zbliżeniowych Visa płacąc zbliżeniowo również za większe zakupy w ponad 100 tys. terminali w całym kraju.-mówi Jakub Kiwior.

Credit Agricole nie pobiera opłaty za wydanie kart Visa. Posiadacz karty Visa 1 Konto jest zwolniony z opłat miesięcznych, pod warunkiem, że dokona przy jej pomocy w danym miesiącu płatności na kwotę 100 zł. Natomiast koszt posługiwania się kartą Visa Electron wydaną do konta PROSTOoszczędzającego wynosi 3 zł miesięcznie.

Źródło: Credit Agricole