mBank wzbogaca program rekomendacyjny o produkty kredytowe

0
1153

Program rekomendacyjny mBanku wzbogaca się o kolejne produkty, tym razem kredytowe. Dzięki poleceniu znajomym kredytu gotówkowego, odnawialnego czy karty kredytowej klient banku może otrzymać łącznie nawet 250 zł.

Jak wynika z badania Internet Banking Monitor, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia, co trzeci klient banków w Polsce podjął decyzję o wyborze rachunku w banku dzięki poleceniu znajomego lub członka rodziny. Klienci mBanku mogą rekomendować swój bank w ramach stałego programu PolecamBank, który został właśnie rozszerzony o możliwość polecenia produktów kredytowych.

– Z punktu widzenia banku posiadającego jedną z największych grup klientów skłonnych do polecania jego usług (wg badania Audyt Bankowości Detalicznej, Pentor), rozwijanie narzędzia dopasowanego do tego trendu o kolejne produkty jest działaniem uzasadnionym –  tłumaczy Mateusz Karewicz, odpowiedzialny za stworzenie programu PolecamBank. – Już dziś w programie zarejestrowanych jest ponad 50 tys. klientów, którzy aktywnie rekomendują swoim znajomym rachunki w mBanku. To dla nas więc nie tylko ważne przedsięwzięcie wizerunkowe, ale i ciekawy kanał akwizycji – dodaje Karewicz.

Dzięki zmianom w PolecamBank, polecić można eKonto z kredytem odnawialnym, kartą kredytową lub z kredytem gotówkowym. Za polecenie  rachunku z jednym z powyższych trzech produktów kredytowych mBank wypłaci 250 zł premii, czyli tradycyjne 50 zł za aktywnie polecony rachunek bieżący oraz dodatkowo 200 zł za produkt kredytowy. 

Zasady działania programu są proste. Zarejestrowany w programie PolecamBank klient podaje nr swojego rachunku innej osobie, której poleca usługi banku. Znajomy wnioskuje o kartę kredytową, kredyt odnawialny lub gotówkowy, wpisując ostatnie 10 cyfr rachunku należącego do polecającego. Jeśli kredyt zostanie przyznany i uruchomiony, polecający otrzyma 200 zł premii. W przypadku karty kredytowej premia dla polecającego zostanie wypłacona, jeśli posiadacz dokona nią przynajmniej jednej, dowolnej płatności.

Do uruchomionego w mBanku produktu kredytowego zawsze otwierane jest bezpłatne eKonto, służące do jego obsługi. Będzie ono traktowane także jako rachunek otwarty z polecenia, więc jeśli  zaproszona osoba spełni podstawowy warunek aktywności, związany z płatnościami kartą ( min. 200 zł dla Klientów w wieku od 26 lat i min. 100 zł dla Klientów w wieku do 26 lat), polecający otrzyma dodatkowo 50 zł. W sumie aż 250 zł.

Dodatkowo, jeśli mBank nie będzie mógł przyznać kredytu osobie, której go rekomendowano, polecający otrzyma premię w wysokości 30 zł. Nie ma możliwości polecenia więcej niż jednego produktu kredytowego.

Źródło: mBank