Kredyty FM Banku ułatwiają prowadzenie biznesu

0
948

Obecna sytuacja gospodarcza nie jest łaskawa dla mikro i małych firm. Przedsiębiorcy podejmują jednak rękawicę i biorą swój los we własne ręce.  Co zyskują na tym, że są sobie kapitanem i sternikiem?

Jak pokazują ogólnodostępne badania jeden z głównych powodów zakładania własnej firmy to możliwość wyższych zarobków, decydowania o swojej przyszłości, chęć realizacji pomysłów, poczucie wolności, samorealizacji i rozwój zawodowy. Podstawową jednak korzyścią jest realizacja marzeń. Wiele osób męczy się na etatach, a ma przy tym świetne pomysły – chciałoby wystartować, ale brakuje im wsparcia finansowego. FM Bank powstał właśnie po to, aby te marzenia wspierać.

Skrojeni na potrzeby firm od samego początku

Tak rozumiana misja sprawia, że bank robi wszystko, aby móc finansować i wspierać firmę na każdym etapie jej działalności.

Osoba zamierzająca otworzyć własny biznes, lecz nieposiadająca własnego kapitału będzie mieć nie lada problem z pozyskaniem finansowania. Bank zażąda od niej przedstawienia stosu danych finansowych, historii kredytowych, wyciągów bankowych, a jeżeli początkujący przedsiębiorca nie będzie w stanie przedstawić takich dokumentów – odejdzie z kwitkiem – mówi Tomasz Maciejewski, wiceprezes zarządu FM Banku.

U nas w przeciwieństwie do kredytów oferowanych przez inne banki, nie jest konieczne ustanowienie hipoteki ani innego skomplikowanego zabezpieczenia – wyjaśnia Tomasz Maciejewski. Z kredytu na start skorzystać mogą osoby dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą, już od pierwszego dnia jej prosperowania. Dzięki współpracy z EIF jedynym wymaganym dokumentem jest uproszczony biznesplan. Zawiera podstawowe dane odnośnie planowanej działalności: jej krótki opis, szacowany przychód, informacje na temat lokalu i posiadanych środków własnych.

Dodatkowo dla klientów z regionu łódzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i pomorskiego oferujemy poręczenie portfelowe w ramach inicjatywy JEREMIE – podkreśla Tomasz Maciejewski. Jest to bardzo ważna inicjatywa mająca na celu wsparcie finansowe tych przedsiębiorców, którym brakuje zabezpieczenia dla kredytu.
 
Dostrzegamy, że młode stażem firmy mają najwięcej  trudności w dostępie do źródeł finansowania. Wychodzimy więc im naprzeciw – mówi Tomasz Maciejewski. Dla tych Przedsiębiorców mamy nawet 100 tys zł, a dla wybranych zawodów aż 150 tys. zł. Najważniejsza korzyść dla przedsiębiorcy jest taka, że dzięki JEREMIE okres kredytowania jest wydłużony do 63 miesięcy, co wydanie zmniejsza obciążenie finansowe dla firmy, a wysoka kwota kredytu jest bez dodatkowych zabezpieczeń majątkowych. Niebagatelnym jest fakt, że podstawienie poręczenia portfelowego jest bezpłatne.

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność są wciąż traktowani przez banki z dużą ostrożnością. Dzięki inicjatywie JEREMIE chcemy ułatwić początkującym firmom dostęp do kapitału, tak niezbędnego w początkowej fazie rozwoju biznesu. Mamy nadzieję, że dzięki tym środkom młode firmy uzyskają możliwość szybszego rozwoju – wyjaśnia Tomasz Maciejewski, wiceprezes zarządu FM Bank SA.

Mała firma rusza po kredyt

W niepewnych czasach widać wciąż wysokie i niesłabnące zainteresowanie kredytowaniem inwestycji. Polskim przedsiębiorcom zależy głównie za szybkim i dostępnym finansowaniu. Wobec tego kredyty dla mikroprzedsiębiorców, muszą być skrojone na ich potrzeby.  Bank chcący obsługiwać ten segment rynku musi traktować tych Klientów po partnersku -podstawą jest tu spotkanie i rozmowa w trakcie której, często można dowiedzieć się dużo więcej, niż wynika to z przedstawionej dokumentacji, np. o sezonowości, odroczonych płatnościach, lokalnych uwarunkowaniach. Tylko posiadając szczegółową wiedzę o specyfice działalności firmy, można ją poznać tak, aby zaproponować odpowiednio dobrane wsparcie finansowe.

Szybko i bez zbędnych formalności – takie są wymagania mikroprzedsiębiorstw. Prowadzenie biznesu jest absorbujące dlatego nie chcemy jako Bank utrudniać życie naszym klientom – jesteśmy od tego aby ułatwiać im prowadzenie biznesu – mówi Tomasz Maciejewski. Dlatego wiele z kredytów FM Banku dzięki poręczeniu JEREMIE jest oferowanych bez dodatkowych zabezpieczeń przy minimum formalności na kwotę nawet 150 tys.

Źródło: FM Bank