Transfer zadłużenia karty kredytowej w Banku Zachodnim WBK

0
829

Niewielu użytkowników kart kredytowych wie, że może przenieść swoje zadłużenie z jednego banku do innego. Jest to możliwie w ramach usługi „balance transfer”, którą od lipca na nowych, atrakcyjnych warunkach proponuje Bank Zachodni WBK. Klienci, którzy dokonają przeniesienia kredytu z innego banku mogą liczyć m.in. na najniższe na rynku oprocentowanie w wysokości 8.99%, minimum formalności oraz możliwość rozłożenia zadłużenia na raty.

 

„Balance transfer” to usługa polegająca na przeniesieniu przez użytkownika zadłużenia karty kredytowej z jednego banku do innego. Bank Zachodni WBK spłaci zadłużenie klienta zaciągnięte w poprzednim banku nie pobierając za to żadnej opłaty. Tą kwotą nowy kredytodawca obciąży jednorazowo nowopowstały rachunek. W Banku Zachodnim WBK maksymalnie uprościliśmy procedury skorzystania z „balance transfer”. Po pierwsze, z myślą o obniżeniu kosztów zadłużenia na karcie kredytowej, obniżyliśmy oprocentowanie do 8,99% dla przenoszonego zadłużenia oraz na wszystkie transakcje gotówkowe i bezgotówkowe dokonane w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Po drugie, nasi klienci mają możliwość skorzystania z opcji „Ratio”, która pozwala zamienić wykorzystany już limit w karcie na dogodne raty – mówi Adrian Malinowski menedżer produktów kartowych w Banku Zachodnim WBK.

Dodatkową zaletą transferu zadłużenia do Banku Zachodniego WBK jest brak opłaty za spłatę kredytu z poprzedniego banku oraz brak opłat za wydanie i prowadzenia karty kredytowej w pierwszym roku pod warunkiem dokonania 3 transakcji (z wyjątkiem przelewów z rachunku karty) w ciągu 3 m-cy od decyzji banku o przyznaniu karty.

Specjalna oferta „balance transfer” jest dostępna wyłącznie dla klientów, którzy do tej pory nie posiadali karty kredytowej w Banku Zachodniego WBK. Nowością jest to, że można ją uruchomić w ciągu całej doby w Centrum Bankowości Telefonicznej i Elektronicznej Banku, dzwoniąc pod nr tel. 19999. Taka forma udostępnienia oferty jest dla klienta bardzo wygodna i daje dodatkową korzyść w postaci oszczędności czasu. Oczywiście istnieje także możliwość przeniesienia karty w oddziale Banku. Wystarczy tylko przedstawić wyciąg z rachunku karty kredytowej z ostatniego miesiąca lub wydruk zestawień transakcji z Internetu dokonanych w dotychczasowym banku w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Odsetek posiadaczy kart kredytowych, którzy korzystają z „balance transfer” w Polsce jest bardzo niewielki, podczas gdy w Europie Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych usługa ta cieszy się sporą popularnością. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że ta usługa jest łatwo dostępna i niesie ze sobą  wymierne korzyści np. w postaci niższego oprocentowania – podsumowuje Tadeusz Kościński, szef Obszaru Direct Banking w Banku Zachodnim WBK.

Źródło: BZ WBK