Kredyt hipoteczny PKO Banku Polskiego liderem na rynku

0
1094

Według danych Związku Banków Polskich z sierpnia br. PKO Bank Polski nadal pozostaje liderem sprzedaży kredytów mieszkaniowych, a co czwarty kredyt hipoteczny udzielany był przez bank. Do końca roku klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych warunków kredytu Własny Kąt oraz dopłat BGK w ramach programu „Rodzina na swoim”.

Według danych ZBP w sierpniu br. udział banku w rynku sprzedaży kredytów mieszkaniowych w ujęciu wartościowym wyniósł 23,1 proc. i był o 0,6 pp. wyższy niż w lipcu, a udział według liczby przyznanych kredytów osiągnął poziom 26,4 proc.

– Naszym celem jest dalszy wzrost wolumenu kredytów hipotecznych, dlatego w IV kwartale kontynuujemy działania promocyjne w segmencie hipotek, by utrzymać ten trend. Przygotowana oferta promocyjna dostosowana jest do rosnących oczekiwań klientów – mówi Agnieszka Krawczyk, dyrektor Biura Produktów Hipotecznych w Departamencie Finansowania Klientów Indywidualnych.

Do końca roku klienci mogą skorzystać z promocyjnej oferty kredytu Własny Kąt hipoteczny jak i preferencyjnego z dopłatami BGK i wybrać jeden z trzech cenowych pakietów produktowych optymalnie dopasowany do ich potrzeb.

W ramach obowiązującej promocji kredytu Własny Kąt hipoteczny można otrzymać z marżą od 1,15 proc. Dodatkowo istnieje opcja uzyskania kredytu bez prowizji dla klientów, którzy posiadają ROR i kartę kredytową w PKO Banku Polskim oraz przystąpią do ubezpieczenia na wypadek utraty pracy i hospitalizacji na 4 lata. Ponadto w przypadku kredytów do 400 tys. złotych klienci zwolnieni zostaną z opłaty za oszacowanie wartości nieruchomości.

Warunki promocyjne obejmują również preferencyjny kredyt mieszkaniowy w ramach programu Rodzina na Swoim. Klienci posiadający konto i kartę kredytową oraz przystępujący do ubezpieczenia od utraty pracy uzyskają marżę kredytu od 1,2 proc. bez prowizji za jego udzielenie.

To ostatnia szansa na uzyskanie kredytów z dopłatami BGK. Są one udzielane jedynie do końca roku. Program „Rodzina na swoim” pozwala klientowi na zakup mieszkania na bardzo korzystnych warunkach. Osoba, która uzyska preferencyjny kredyt, przez 8 lat otrzymuje pomoc w postaci rządowych dopłat do odsetek. Biorąc preferencyjny kredyt w PKO Banku Polskim, można dodatkowo liczyć na długi okres kredytowania do 30 lat oraz możliwość sfinansowania do 100 proc. kosztów inwestycji.

Promocyjnej ofercie kredytów towarzyszy kampania marketingowa pod hasłem „Pokój dla każdego” w prasie, radiu, Internecie i na billboardach.

Źródło: PKO Bank Polski