ING Bank Śląski zwycięzcą przetargu na umowę kredytową z województwem śląskim

0
1072

ING Bank Śląski zawarł z województwem śląskim umowę kredytową na 77,8 mln zł. Kredyt zostanie przeznaczony na finansowanie zadań inwestycyjnych w województwie. Umowa podpisana 25 września br. obowiązuje do końca 2020 r.

Województwo śląskie należy do grona naszych wieloletnich partnerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpraca z tak ważnym dla nas regionem rozwija się pomyślnie. Wybór oferty ING Banku Śląskiego w zakresie kredytowania jest potwierdzeniem dobrze układającej się współpracy. To już piąte zaangażowanie kredytowe, którego nasz bank udzielił województwu śląskiemu w okresie ostatnich trzech lat – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny.

Zwycięska oferta, w przetargu ogłoszonym przez województwo śląskie, została przygotowana przez Region Korporacyjny ING Banku Śląskiego w Katowicach, zarządzany przez Grażynę Zielińską, Dyrektor Regionalną. Kredyt zostanie przeznaczony na finansowanie zadań inwestycyjnych w województwie, w tym na budowę, modernizację i rozbudowę obiektów kultury i sztuki oraz nauki i placówek medycznych.  

Oferta ING Banku Śląskiego dla sektora JST to szeroki wachlarz produktów obejmujący rozwiązania z zakresu zarządzania środkami finansowymi, w tym bankowości elektronicznej, systemu płatności masowych, jak również produktów kredytowych. ING Bank Śląski organizuje również emisje średnioterminowych i długoterminowych obligacji na finansowanie projektów inwestycyjnych oraz na pokrycie planowanego deficytu budżetu. Obecnie bank obsługuje ponad 500 Jednostek Samorządu Terytorialnego w Polsce w zakresie kredytowania. 

Źródło: ING Bank Śląski