Kredyt Gwarantowany dla firm mBanku Perłą Rynku

0
1994

Kredyt Gwarantowany on-line dla firm mBanku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Perły Rynku FMCG” w kategorii „Perła Rynku – Innowacja w usługach 2013”. Produkt został uznany za unikatowy, ponieważ jego uruchomienie następuje całkowicie on-line, maksymalnie w 15 minut od chwili złożenia wniosku. Z danych mBanku wynika, że najkrótszy czas procesowania i zakończenia wniosku kredytowego wyniósł rekordowe 150 sekund.

Badanie „Perły Rynku FMCG” od siedmiu lat wskazuje najlepsze nowości rynkowe. Plebiscyt prognozuje sukces sprzedażowy, stanowi wskazówkę, w które nowości warto inwestować. Istotną cechą konkursu jest to, że głosują w nim detaliści. Każda ankieta wypełniona przez właścicieli i kierowników sklepów, trafia bezpośrednio do instytutu GfK Polonia, który przeprowadza badanie.

Kredyt Gwarantowany on-line dla firm, oferowany przez mBank, to unikalna oferta bankowa dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Innowacja produktu polega na możliwości wnioskowania przez internet o kredyt dla firm z limitem do 50 tys. zł. Jego uruchomienie następuje całkowicie on-line, do 15 minut od chwili złożenia wniosku. Gwarancja limitu kredytowego przyznawana jest na podstawie historii współpracy klienta i jego firmy z mBankiem. Bank nie wymaga dodatkowych dokumentów finansowych, ani jakichkolwiek zaświadczeń z innych instytucji – wystarczy, że klient zaakceptuje ofertę. Wyliczony limit kredytowy posiada 100-proc. gwarancję przyznawalności, co oznacza, że podczas procesowania wniosku nie nastąpi zmniejszenie zaproponowanego przez mBank limitu. Klient może wykorzystać limit w ramach trzech dowolnie wybranych produktów, jako: kredyt w rachunku bieżącym, pożyczkę dla firm lub limit na firmowej karcie kredytowej.

– Cały proces jest niezwykle szybki i prosty. Klient może w kwadrans, bez wychodzenia z domu lub biura własnej firmy, złożyć wniosek o kredyt i go uruchomić. To rozwiązanie unikalne na polskim rynku bankowym. Cieszymy się, że jest doceniane w niezależnych badaniach – mówi Jacek Kalista, kierujący Wydziałem Kredytów Niezabezpieczonych dla Firm w mBanku i MultiBanku.

Klient biznesowy może uruchomić produkt nawet w 15 minut –  to czas gwarantowany przez bank. Praktyka pokazuje jednak, że proces ten może odbywać się znacznie szybciej – najkrótsze procesowanie i zakończenie wniosku kredytowego wyniosło, jak do tej pory, rekordowe 150 sekund.

Najchętniej z kredytu gwarantowanego on-line dla przedsiębiorców korzystają firmy z województwa mazowieckiego (23 proc. przyznanych limitów), śląskiego (10 proc.) oraz z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Małopolski (9 proc.). W przeważającej części są to mikrofirmy zatrudniające do dziewięciu pracowników oraz osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą. Z podobnej oferty skorzystać mogą także klienci MultiBanku.

Cechy „Kredytu gwarantowanego on-line dla przedsiębiorców”:

  • 100-proc. gwarancja uruchomienia kredytu w dogodnej chwili (oferta aktywna non-stop),
  • bez wymagania dokumentów finansowych firmy,
  • maksymalny limit kredytowy: 100 000 zł (do 50 000 zł kredyt uruchamiany on-line, bez formalności),
  • wysokość limitu ustalana na podstawie obrotów na rachunku: im wyższe obroty, tym wyższa kwota,
  • kredyt dostępny w ramach trzech produktów: pożyczka, kredyt w rachunku bieżącym, limit w karcie kredytowej,
  • przy wyborze trzech produktów, wszystkie formalności przeprowadzane są w ramach jednego wniosku.

 

Źródło: mBank