Getin Noble Bank wśród najlepszych banków oferujących kredyt z gwarancją de minimis

0
911

Getin Noble Bank znalazł się w czołówce rankingu kredytów z gwarancją de minimis opracowanego przez Bankier.pl. Oferta Getin Noble Banku została uznana za jedną z trzech najlepszych i najtańszych na rynku.

Kredyt z gwarancją de minimis Getin Noble Banku został uznany za jedną z trzech najlepszych ofert na rynku. Autorzy rankingu opublikowanego 22 maja 2013 roku przez Bankier.pl przeanalizowali dostępne oferty pod kątem całkowitego kosztu kredytu z gwarancją de minimis oraz w sytuacji, kiedy do całkowitego kosztu dla przedsiębiorcy doliczone zostanie prowadzenie rachunku firmowego przez cały okres kredytowania. W przygotowanych zestawieniach Getin Noble Bank zajął odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

Duże zainteresowanie kredytami de minimis wynika z większej łatwości i bezpieczeństwa takiej formy finansowania. Zabezpieczenie spłaty kredytu, udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, otworzyło drogę do takiej formy kredytowania firmom z krótkim stażem działalności oraz wyeliminowało konieczność zabezpieczania spłaty mieniem przedsiębiorstwa. Sonda przeprowadzona przez Bankier.pl w ramach rankingu pokazała, że o kredyty de minimis ubiegają się głównie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz małe i średnie firmy.

Od momentu podpisania umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w kwietniu 2013 roku, Getin Noble Bank udzielił już ponad 35 objętych gwarancją kredytów na łączną kwotę ponad 13,5 mln złotych. Jest to kolejny etap rozwoju działalności Getin Noble Banku w segmencie MŚP. Bank współpracuje również z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), oferując przedsiębiorcom możliwość zawierania umów kredytowych i leasingowych na bardziej korzystnych warunkach.

Źródło: Getin Noble Bank