Akcja "Komórki do zbiórki" wsparta przez Bank Zachodni WBK

0
1134

Bank Zachodni WBK włącza się do akcji zbierania starych telefonów komórkowych organizowanej przez Fundację Krwinka. Mieszkańcy Wałbrzycha, Świdnicy, Kłodzka i Bolesławca oraz okolicznych miejscowości, mogą teraz wrzucić swoją wysłużoną, niepotrzebną komórkę do specjalnie przygotowanych i oznakowanych pudełek w oddziałach banku i w ten sposób pomóc chorym dzieciom.

Pudełka zostały ustawione w oddziałach Banku w województwie dolnośląskim – w Bolesławcu oraz okolicznych miastach: Lubaniu, Zgorzelcu, Bogatyni, Nowogrodźcu, Lwówku Śląskim, w Świdnicy oraz Dzierżoniowie, Bielawie, Jaworzynie Śląskiej, Strzegomiu, w Wałbrzychu oraz Głuszycy, Nowej Rudzie, Świebodzicach i Kłodzku oraz Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich, Ziębicach, Paczkowie, Polanicy, Kudowie Zdrój. Dochód ze sprzedaży telefonów zostanie przeznaczony na pomoc dla najmłodszych cierpiących na choroby nowotworowe i hematologiczne.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców miejscowości objętych akcją do przyłączenia się do naszej wspólnej inicjatywy charytatywnej. Wystarczy zrobić wiosenny porządek w szufladzie, przyjść do nas i zostawić swój stary telefon – nawet taki, który już nie działa. Można w ekologiczny sposób pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, a przy okazji pomóc osobom w trudnej sytuacji. Mam nadzieję, że to dopiero początek i już wkrótce rozszerzymy akcję o inne oddziały – powiedziała inicjatorka zbiórki telefonów w Banku, Elżbieta Janas, Dyrektor 1 Oddziału BZ WBK w Kłodzku.

– Cieszymy się, że nasze działania wsparł tak duży partner jak Bank Zachodni WBK. Jestem przekonana, że dzięki naszej współpracy grono osób, które dowiedzą się o zbiórce, zaangażują w akcję i staną się jej ambasadorami znacznie się powiększy. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać naszym podopiecznym. Nasz komórkowy  pomysł zrodził się w połowie marca, a już udało nam się zebrać bardzo dużo telefonów i to z całej Polski. Oby tak dalej! – powiedziała Elżbieta Budny, Prezes Fundacji Krwinka.

Często zapominamy, że elektroodpady stanowią realne zagrożenie dla środowiska i powinny podlegać recyklingowi. Mowa tu nie tylko o lodówkach, pralkach czy innych wielkogabarytowych sprzętach AGD, ale również telefonach komórkowych i drobnym sprzęcie elektronicznym, który nie powinien być wyrzucany do śmietnika czy domowego kosza. Warto pamiętać, że przedmioty z plastiku, zależnie od składu, rozkładają się od stu nawet do tysiąca lat – a do tego należy doliczyć czas rozkładu podzespołów elektronicznych i baterii. Akcja Banku Zachodniego WBK jest więc nie tylko działaniem charytatywnym, ale ma także wymiar ekologiczny. Możemy być pewni, że zużyte telefony komórkowe wrzucone do pudełek w oddziałach banku trafią w ręce ekspertów, którzy zadbają o to, żeby zostały wykorzystane w sposób przyjazny dla środowiska.

Pilotażowa akcja „Komórki do zbiórki!” w oddziałach banku potrwa do 30 czerwca 2012 r. Przez cały czas zużyte telefony komórkowe można również wrzucić do pudełka wystawionego w siedzibie Fundacji Krwinka w Łodzi przy ulicy Rewolucji 1905 roku nr 9 lub wysłać pocztą na adres Fundacji.

źródło: BZ WBK