Zakup ekologicznych artykułów budowlanych finansowany EKO Pożyczką w BOŚ Banku

0
896

Z początkiem marca Bank Ochrony Środowiska wprowadził specjalną ofertę kredytową pod nazwą EKO Pożyczka. Najnowsza propozycja BOŚ Banku skierowana jest do klientów indywidualnych zainteresowanych zakupem ekologicznych artykułów budowlanych. Specjalna marża dla EKO Pożyczki na okres do 12 miesięcy wynosi 3 proc. i jest ponad dwukrotnie niższa od standardowej oferty banku.

Promocyjny kredyt BOŚ Banku przeznaczony jest m.in. na zakup i montaż takich artykułów budowlanych, jak termoizolacyjne okna i drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła, pokrycia dachowe o naturalnym pochodzeniu (np. gont, dachówka ceramiczna, łupki), kotły centralnego ogrzewania, systemy dociepleniowe, pompy ciepła, rekuperatory czy ekoarmatury.

Marża EKO Pożyczki zależy od okresu kredytowania i wynosi od 3 proc. (w standardowej ofercie co najmniej 8 proc.), z kolei prowizja za udzielenie kredytu to 1 proc. z możliwością obniżenia do 0,5 proc. (w standardowej ofercie co najmniej 3 proc.). Minimalna kwota EKO Pożyczki wynosi 5 tys. zł.

– Niskoemisyjne systemy grzewcze, spłuczki dwufunkcyjne czy krany z fotokomórką to rozwiązania, które nie tylko są przyjazne środowisku, ale obniżają też wydatki jakie wiążą się z prowadzeniem domu – mówi Anna Wydrzyńska-Czosnyka, Dyrektor Zarządzająca Banku Ochrony Środowiska. – Urządzenia te są jednak droższe od ich „standardowych” odpowiedników i często przegrywają z tradycyjną ofertą, szczególnie wtedy, gdy przeprowadzamy finalną kalkulację remontowych wydatków. Dlatego przygotowaliśmy EKO Pożyczkę o obniżonej marży, tak by nowe, „zielone” rozwiązanie były bardziej dostępne – dodaje.

Specjalna oferta EKO Pożyczki adresowana jest do tych klientów, którzy nabędą ekologiczne produkty budowlane w sieci pośredników handlowych, z którymi Bank zawarł umowę. Takimi partnerami mogą być firmy handlowe, dystrybucyjne lub usługowe, które zajmują się produkcją lub montażem artykułów objętych ofertą specjalną. Według danych BOŚ tylko do końca kwietnia sieć ma liczyć minimum 200 partnerów.

EKO Pożyczka to kolejna już propozycja BOŚ Banku dla klientów zainteresowanych dbaniem o środowisko naturalne. Do tej pory mogli oni korzystać między innymi ze Słonecznego EkoKredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych, Kredytu z Dobrą Energią przeznaczonego na finansowanie przedsięwzięć z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Ekologicznego Kredytu Hipotecznego czy preferencyjnych kredytów udzielanych we współpracy z NFOŚiGW.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska