Wzrosła sprzedaż kredytów hipotecznych i konsolidacyjnych w Banku BGŻ

0
791

W pierwszym kwartale 2012 roku Bank BGŻ udzielił kredytów hipotecznych i konsolidacyjnych o wartości  263 mln zł,  co oznacza wzrost o ponad  130 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Imponująca była też liczba udzielonych kredytów, która uległa podwojeniu i wyniosła  prawie 1600. Zadłużenie klientów pożyczających od Banku pieniądze na własne mieszkanie (wraz z kredytem konsolidacyjnym) wyniosło na koniec marca 7 mld 165 mln zł.

Tak dobre wyniki w pierwszym kwartale Bank BGŻ zawdzięcza dobrej ofercie i  intensywnej promocji swoich usług. Bank stawia też na wzrost  sprzedaży tych kredytów w dużych miastach oraz zwiększenie udziału w sprzedaży realizowanej przez pośredników.

–  W ostatnim czasie zmodyfikowaliśmy ofertę i wprowadziliśmy zmiany. Kredyt cieszy się dużym zainteresowaniem, co potwierdzają wyniki. Mamy nadzieję, że trwająca promocja „Gwarancja najniższej marży” przełoży się na dalszy wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych w kolejnych miesiącach –  powiedział Michał Ślusarek, dyrektor zarządzający ds. Produktów Detalicznych i Komunikacji w Banku BGŻ. Promocja  polega na tym, że  jeżeli inny bank zaoferuje klientowi niższą marżę niż obowiązująca w Banku BGŻ na dzień złożenia kompletnego wniosku o kredyt, to Bank BGŻ zaoferuje klientowi obniżoną marżę w stosunku do marży zaoferowanej przez inny bank oraz tę samą wysokość prowizji za udzielenie kredytu – dodał Michał Ślusarek.

Kredyt hipoteczny Banku BGŻ – oferuje klientowi:

  • długi okres kredytowania – do 40 lat
  • możliwość zwiększenia kwoty kredytu o 30% na dowolny cel (nie więcej niż do 100% LTV)
  • możliwość  skorzystania z programu „Rodzina na Swoim”
  • karencję w spłacie kapitału nawet do 29 miesięcy
  • możliwość rozliczenia kredytu budowlanego bez faktur
  • brak konieczności dostarczania odpisu z KW, jeśli księga wieczysta jest prowadzona elektronicznie

Dzięki szerokiej sieci sprzedaży o kredyt można ubiegać się w prawie 400 placówkach Banku BGŻ oraz  u  współpracujących z Bankiem pośredników  sieciowych i lokalnych.

Źródło: Bank BGŻ