Propozycja mBanku dla klientów posiadających kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich

0
4904

mBank po raz kolejny wprowadza zmiany sposobu naliczania oprocentowania dla posiadaczy kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, przyznanych przed jesienią 2006 r. Jest to kolejna z propozycji, jakie w ciągu ostatnich lat bank przygotował dla tej grupy klientów.

Takie rozwiązanie pozwala na spłatę kredytu hipotecznego w niezmienionej walucie jakim jest frank szwajcarski oraz zmianę oprocentowania w taki sposób, aby było oparte na stałej marży zwiększonej o wskaźnik LIBOR 3M dla CHF. Proponowane marże mieszczą się w przedziale od 2,5 do maksymalnie 2,7 proc.

Należy zauważyć, że dostępność kredytów w szwajcarskiej walucie na polskim rynku została ostatnio znacznie ograniczona. Mimo to oferta skorzystania z nowych warunków spłaty kredytu hipotecznego we frankach w mBanku pozostaje dostępna dla kredytobiorców posiadających kredyty udzielone do jesieni 2006 r. Dzięki temu klienci mają alternatywę wobec kredytu spłacanego według wcześniejszych warunków.

O możliwości skorzystania z oferty, klienci posiadający kredyt we frankach szwajcarskich, przyznany przed jesienią 2006 r., zostaną poinformowani w wiadomościach przekazywanych za pośrednictwem maila i serwisu transakcyjnego. Co ważne, propozycja dostępna jest również dla klientów, którzy już wcześniej zdecydowali się na zmianę warunków naliczania oprocentowania swojego kredytu na system: LIBOR 3M dla CHF plus marża.

Oferta obowiązuje do 31.03.2012 r.

Źródło: mBank