Pożyczki na dowód – prosty sposób na szybki zastrzyk gotówki przed wakacjami i w trakcie urlopu

0
5175
Happy couple with dog

Pożyczki na dowód – nie tylko osobiście, nie tylko w gotówce

O tym, że pożyczki na dowód to szybkie źródło gotówki w awaryjnych sytuacjach wie każdy i wiele osób korzysta z chwilówek regularnie. W dodatkowe pieniądze najchętniej zaopatrujemy się przed wakacjami, kiedy nagle trzeba wykupić bilety lotnicze, opłacić rezerwacje w hotelach i zrobić większe zakupy. Pożyczki na dowód sprawdzają się, kiedy w połowie miesiąca potrzebujemy większej sumy, a nie możemy liczyć na wcześniejszą wypłatę czy niespodziewany zastrzyk gotówki.

Podstawowym plusem pożyczki na dowód jest to, że wcale nie musi być w gotówce – pożyczkę wziętą online otrzymujemy od razu na konto i od razu możemy zlecić przelewy. W przypadku ofert last minute, gdzie liczy się czas, a najlepsze oferty znikają w ciągu kilku godzin, ma to duże znaczenie.

Pożyczki na dowód online – jak to działa?

Wniosek o szybką pożyczkę przez internet wygląda dokładnie tak samo jak ten, który wypełniamy wnioskując o każdą inną chwilówkę. Podajemy podstawowe dane osobowe i kontaktowe. Pożyczkodawcy pytają zwykle o nasze miesięczne dochody i koszty utrzymania. Tak, jak w przypadku każdej innej pożyczki na dowód, do wypełnienia wniosku wystarczy nam zwykle jeden dokument.

W przypadku pożyczek online dodatkową zaletą jest to, że wniosek możemy wypełnić także w trakcie wyjazdu, będąc już za granicą. Potrzebny nam jest jedynie dostęp do Internetu. Umowa dociera pocztą na wskazany we wniosku adres, ale możemy ją podpisać i odesłać już po powrocie, a pieniądze i tak dotrą na nasze konto. U większości pożyczkodawców na przelew możemy liczyć jeszcze tego samego dnia.

Na co uważać korzystając z pożyczki na dowód za granicą?

1) Bądź w kontakcie z pożyczkodawcą

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych pożyczek, w przypadku wnioskowania o pożyczkę online, warto mieć stały dostęp do maila i telefonu, na wypadek, gdyby pożyczkodawca próbował się z nami skontaktować. Zanim przystąpimy do wypełniania wniosku, dobrze jest zatem upewnić się, że mamy stabilne łącze internetowe i zasięg, a telefon jest naładowany.

2) Sprawdź, ile wyniesie Cię korzystanie z gotówki w innym kraju

Dodatkową kwestią, którą warto sprawdzić jeszcze przed wyjazdem, są koszty, jakie nasz bank nakłada na nas przy wypłacie środków z zagranicznych bankomatów. W wyniku przewalutowania i dodatkowych opłat naliczonych przez bank, kwota, jaką będziemy ostatecznie dysponować, może okazać się nieco mniejsza, niż pierwotnie zakładaliśmy.