Pożyczka dla każdego – oferta firmy Wonga

0
1447

Zadaniem Biura Informacji Kredytowej jest gromadzenie informacji kredytowych o klientach banków i SKOK-ów. BIK na podstawie umowy z bankami i SKOK-ami pozyskuje dane na temat kredytów zaciąganych przez konsumentów i ich spłaty. Kiedy terminowo spłacasz swoje zobowiązania, nie masz się o co martwić. Pozytywna historia w BIK ułatwi Ci zdobycie kredytu lub pożyczki. Co jednak zrobić, kiedy w BIK widniejesz jako niewypłacalny klient?

 

Pożyczki krótkoterminowe bez BIK

Firmy pożyczkowe działające w Polsce, w większości przypadków, nie mają podpisanej umowy z Biurem Informacji Kredytowej (jedną z dwóch firm, która współpracuje z BIK jest znany serwis pożyczkowy Wonga). Dlatego oferują swoim klientom tzw. chwilówki bez BIK. Kiedy bierzesz pożyczkę, firma nie sprawdzi Cię w bazie BIK i nie zweryfikuje, czy terminowo spłacasz inne zobowiązania w postaci kredytów lub rat bankowych.

Odmowa pożyczki dla osób zadłużonych

Żadna firma pożyczkowa nie chce udzielać pożyczek klientom, którzy są niewypłacalni. Spłacalność pożyczek kształtuje się na bardzo wysokim poziomie (tylko co 10 pożyczka nie jest spłacana), tylko dlatego, że firmy pożyczkowe dokładnie weryfikują swoich klientów. Klient ze złą historią finansową, czyli osoba zadłużona w momencie brania pożyczki, nie otrzyma jej w rzetelnej firmie pożyczkowej.

Pożyczka bez ograniczeń

Na rynku istnieją oczywiście firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek w każdej sytuacji. Obiecują klientom pożyczki bez BIK i sprawdzania ich w rejestrach dłużników. Udzielają też pożyczek osobom bez zdolności kredytowej. Takie firmy działają jednak zawsze na niekorzyść klientów i są określane jako parabanki. Parabanki prowadzą najczęściej nielegalną działalność związaną z pożyczaniem pieniędzy. A klienci, którzy korzystają z usług takich instytucji, tracą swoje środki lub popadają w jeszcze większe długi. Parabanki znane są z oszukiwania swoich klientów i ukrywania przed nimi rzeczywistych kosztów pożyczek. W rzeczywistości, klient musi zapłacić o wiele więcej, niż było to ustalane w chwili podpisywania umowy.

Pożyczki z BIK

Na rynku działają również firmy, które podpisały umowę z Biurek Informacji Kredytowej. Jedną z takich firm, jest serwis pożyczkowy Wonga. Serwis oferuje swoim klientom pożyczki krótkoterminowe na okres maksymalnie 60 dni. Zanim klient uzyska pożyczkę, serwis sprawdza go m.in. w bazie BIK. Jeśli bank odmówił Ci kredytu z powodu złej historii kredytowej, w serwisie Wonga też najprawdopodobniej nie dostaniesz pożyczki.

Biuro informacji kredytowej i większa spłacalność pożyczek

Dzięki temu, że serwis Wonga sprawdza swoich klientów w bazie BIK, znacznie ogranicza ryzyko niespłaconych pożyczek. Chroni również swoich klientów przed popadaniem w nadmierne długi. Jeśli już teraz opóźniasz się ze spłatą swoich zobowiązań, kolejna pożyczka będzie tylko dodatkowym obciążeniem.

BIK i łatwiejsze uzyskanie kredytu

Kiedy bierzesz pożyczkę w Wonga i terminowo ją spłacasz, serwis przekazuje informacje o wszystkich Twoich spłatach do BIK-u. Dzięki temu budujesz pozytywną historię kredytową, przez co łatwiej będzie Ci w przyszłości uzyskać kredyt.

Kiedy masz złą historię kredytową w BIK, na pewno znajdziesz firmę pożyczkową, która udzieli Ci pożyczki i nie sprawdzi Twojej przeszłości w spłacaniu kredytów. Kiedy jednak widniejesz w jakimkolwiek rejestrze dłużników, raczej nie masz szansy na uzyskanie pożyczki z uczciwej i sprawdzonej firmy pożyczkowej.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem wonga.pl