Gotówkowy kredyt na remont
Największą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że można przeznaczyć go na dowolny cel. Także na remont. Kwota kredytu jest zależna od bardzo wielu czynników. Możesz dostać kredyt gotówkowy na małe kwoty, lecz także możliwe jest uzyskanie kredytu na ponad 100 tysięcy złotych.
Kredyt gotówkowy jest przyznawany na podstawie weryfikacji wniosku w BIK-u (Biurze Informacji Kredytowej). Dlatego może się zdarzyć, że nie dostaniesz tyle pieniędzy, o ile wnioskujesz. Kredyt na remont jest bowiem zależny od poziomu zarobków, możliwości spłaty, ilości osób, które są na twoim utrzymaniu, a także od historii kredytowej. Duże kwoty uzyskają raczej tylko osoby, które mają dłuższy staż pracy i umowę o pracę.
W przypadku osób pracujących na zlecenie, artystów czy osób prowadzących działalność kredyt na remont może stać pod znakiem zapytania. Dlatego w tym wypadku sprawdzi się pożyczka gotówkowa. Jest ona udzielana przez instytucje pożyczkowe, a do jej przyznania są mniejsze wymagania. Pożyczka gotówkowa także może być przeznaczona na cokolwiek. Warto jednak pamiętać, że w jej przypadku także konieczne jest sprawdzenie BIK-u.
Kredyt na remont z zabezpieczeniem hipotecznym
Generalny remont lub wykańczanie mieszkania deweloperskiego od podstaw mogą być bardzo, bardzo kosztowne. W tym wypadku możesz zdecydować się na hipoteczny kredyt na remont. W ten sposób możesz uzyskać większe kwoty w niższym oprocentowaniu, ale tego rodzaju rozwiązanie ma także swoje minusy.
Kredyt na remont hipoteczny polega na wpisaniu w księdze wieczystej nieruchomości, że mieszkanie czy dom jest obłożony hipoteką. Nieruchomość jest zabezpieczeniem dla banku w razie zaległości w spłatach. Dzięki temu masz mniejsze oprocentowanie. To najlepsze rozwiązanie w przypadku naprawdę wysokich kwot kredytu. Uzyskanie kredytu hipotecznego może jednakże trwać.
Kredyt gotówkowy czy pożyczkę możesz dostać czasami od ręki, w tym wypadku jednak trzeba czekać nawet kilka tygodni, często więcej niż miesiąc. Jest to związane z tym, że wniosek musi być rozpatrzony, konieczne jest sprawdzenie historii BIK-u i KRD-u. Trzeba także czekać, aż pojawi się wpis w księdze wieczystej. Na dodatek ustanowienie hipoteki często wymaga wizyty przedstawiciela banku w mieszkaniu. Bank ma możliwość kontroli, czy pieniądze zostały wydane na remont.
Kredyt na remont – oblicz koszty
Decydując się na kredyt na remont, powinieneś dokładnie obliczyć wszystkie koszty. Czasami mamy tendencje do niedoszacowywania kosztów tego rodzaju przedsięwzięć. Weź pod uwagę koszt nie tylko prac i robocizny, lecz także zrób spory margines na dodatkowe wydatki, które trudno przewidzieć. Dzięki temu od razu sfinansujesz cały remont i nie będzie problemów z koniecznością zaciągania kolejnych pożyczek na wykonanie wszystkich prac.