Oferta limitowanej lokaty w Idea Banku

0
919

Odkładając pieniądze na trzy miesiące w Idea Banku można zyskać aż 6,5% w skali roku. Oferta limitowanej serii „de luxe” dostępna jest tylko do jutra, choć bank nie wyklucza jej przedłużenia z uwagi na bardzo duże zainteresowanie klientów. Depozyt może być szczególnie atrakcyjny dla przedsiębiorców, którzy szukają ostatniej okazji pomnożenia kapitału przed okresem wzmożonych inwestycji w majątek firmy.

 

– Lokata cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W jeden dzień zebraliśmy kilkadziesiąt milionów złotych – informuje Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku. Dlatego bank zastanawia się nad wydłużeniem okresu subskrypcji, który powinien zakończyć się jutro.

Jest to o tyle interesujące, że bank po raz pierwszy zaoferował lokatę, w której minimalna wpłata wynosi 50 tys. zł (dotychczas minimum wynosiło tysiąc złotych). – Taka kwota okazała się strzałem w dziesiątkę, trafiła w oczekiwania zarówno osób prywatnych, jak i klientów lokujących oszczędności firmowe – podsumowuje Michał Knitter. 6,5% w skali roku na lokacie kwartalnej to obecnie najbardziej atrakcyjna na rynku oferta dostępna dla wszystkich klientów.

Wysokie oprocentowanie i kwartalny okres depozytu powodują, że może on być szczególnie atrakcyjny dla przedsiębiorców, którzy szukają ostatniej okazji pomnożenia kapitału przed okresem wzmożonych inwestycji przypadającym zwyczajowo na ostatni kwartał. Przedsiębiorcy kumulują zwykle inwestycje w środki trwałe w tym okresie, aby dzięki nim zmniejszyć swoje obciążenia na rzecz fiskusa (dotyczy to VAT i podatku dochodowego). Z badań przeprowadzonych przez Idea Bank i Tax Care wynika, że drobni przedsiębiorcy najczęściej inwestują w samochody, na drugim miejscu jest sprzęt, a na trzecim nieruchomości.

Maksymalna wartość lokaty „de luxe” wynosi 1 mln zł. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu depozytu. Każda zainteresowana osoba może otworzyć dowolną liczbę lokat. Depozyt można założyć przez stronę www.ideabank.pl oraz w każdej placówce Idea Banku i Tax Care.

Źródło: Idea Bank