Lokata drużynowa w Idea Bank

0
1397
Im więcej osób otworzy lokatę, tym wyższe oprocentowanie każda z nich otrzyma – według takiej zasady działa nowa lokata drużynowa w Idea Banku. Depozyt warto polecać znajomym, bo zysk może wynieść nawet 7% w skali roku.

Po raz pierwszy Idea Bank zaoferował lokatę, w której o wysokości oprocentowania ostatecznie decydują klienci, a nie bank. Zastosowano bowiem zasadę, według której poziom odsetek zależy od liczby osób, które założą depozyt. Oprocentowanie może wynieść maksymalnie 7% w skali roku. Lokatę, którą Idea Bank nieprzypadkowo nazwał drużynową, można założyć na 4 miesiące.

Minimalne oprocentowanie wynosi 6%. Ta stawka jest pewna nawet przy małej liczbie klientów. Jeżeli jednak lokatę drużynową otworzy 101 osób, oprocentowanie wyniesie 6,05%. To pierwszy próg. Jeśli klientów będzie 501, oprocentowanie wzrośnie do 6,1%. Aby depozyt dał 6,5% odsetek w skali roku, grono osób, które go otworzą musi przekroczyć 10 tysięcy. Maksymalny poziom 7% wymaga, aby klientów było więcej niż 30 tysięcy. Jest o co walczyć. Takie oprocentowanie byłoby absolutnym rekordem na rynku mówi Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku.


 Źródło: www.ideabank.pl

Dlaczego bank zdecydował się na wprowadzenie nietypowej oferty? Chcemy żeby nasza lokata była wydarzeniem na rynku finansowym, żeby się o nie mówiło wyjaśnia Michał Knitter. – Daliśmy klientom potężne narzędzie. Zachęcając swoich znajomych do otworzenia depozytu, otrzymują nagrodę w postaci wyższych odsetek dodaje.

Ale na tym nie koniec, poprzez lokatę drużynową bank zachęca też klientów do tego, żeby stale zaglądali na jego stronę. Zamiesiliśmy tam licznik, który pozwala na bieżąco śledzić, ilu klientów otworzyło już depozyt – informuje dyrektor departamentu produktów. Trzeba się spieszyć, bo lokatę można założyć tylko do 13 lipca. Tyle czasu zostało, aby otworzyć depozyt i zachęcić do tego swoich znajomych czy rodzinę. Ostateczną wysokość oprocentowania lokaty drużynowej, które będzie obowiązywało wszystkich klientów bank ogłosi 14 lipca. Do tego czasu będzie ono równe 6%. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, a maksymalna 1 mln zł.

Źródło: Idea Bank