Elastyczny kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców od Credit Agricole

0
1764

Credit Agricole Bank Polska oferuje mikroprzedsiębiorcom możliwość sfinansowania zakupu nowych lub używanych pojazdów, maszyn i urządzeń aż do 100 proc. wartości inwestycji. Bank proponuje elastyczny harmonogram spłat dopasowany do ich zdolności kredytowej oraz sezonowości prowadzonej działalności gospodarczej.

W ubiegłym roku 30 proc. respondentów z mikroprzedsiębiorstw dokonało inwestycji lub takie planuje w roku 2012. Natomiast w przypadku właścicieli małych firm ten odsetek sięga aż 54 proc. Tak wynika z raportu Finanse MSP 2011. Rynek usług bankowych przygotowanego przez firmę Qualifact Badania Rynkowe i Doradztwo.

 
Właśnie dlatego coraz więcej banków stara się pozyskać klientów z tego sektora. Credit Agricole Bank Polska, który od niedawna rozwija swoją ofertę produktową adresowaną dla mikro- i małych przedsiębiorstw, zdecydował się na uproszczenie procesu przyznawania kredytu inwestycyjnego, a tym samym na szereg ułatwień dla firm, starających się o jego przyznanie.
 
Przedsiębiorcy mogą liczyć na długi okres kredytowania – aż do 5 lat. Nie muszą również przedstawiać biznesplanu, prognoz finansowych oraz przedkładać zaświadczeń z Urzędu Skarbowego. Wystarczy, że do wniosku kredytowego złożą oświadczenie o odprowadzaniu składek na ZUS. Credit Agricole nie pobiera również dodatkowych opłat w przypadku ustanowienia zabezpieczenia w postaci przewłaszczenia środka trwałego. Natomiast przedstawiciele wolnych zawodów mogą ubiegać się o kredyt inwestycyjny już po upływie sześciu miesięcy od rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.

– Credit Agricole, proponując przedsiębiorcom elastyczną ofertę kredytową, chce stać się dla small business-u partnerem, który pomoże im rozwijać się także w sytuacji, gdy prognozy gospodarcze nie są najlepsze. Uważamy, że spowolnienie gospodarcze – w przypadku osób przedsiębiorczych, prowadzących własne biznesy – może być dobrym momentem na zaistnienie na rynku. Wiemy, że elastyczność, kreatywność, a także determinacja właścicieli mikro- i małych przedsiębiorstw jest tak duża, że przy wsparciu finansowym z naszej strony mają szansę na odniesienie sukcesu – podkreśla Tomasz Tchorowski, segment manager w pionie małych przedsiębiorstw w Credit Agricole Bank Polska.

źródło: Credit Agricole Bank Polska