EkoLokata poszerzyła ofertę Banku Ochrony Środowiska

0
848

EkoLokata to najnowszy produkt Banku Ochrony Środowiska. Ten półroczny depozyt gwarantuje nie tylko wysokie oprocentowanie – 6,2 proc. – ale także pomaga ratować zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt żyjące w wybranych, polskich Parkach Narodowych. Bank przekaże z własnych środków po 2 złote od każdej założonej lokaty na rzecz „zwierzaka”, który zwycięży w publicznym głosowaniu. Więcej informacji na www.zwierzaki.bosbank.pl.

EkoLokata to produkt, który łączy w sobie cechy zyskownego i bezpiecznego depozytu z troską o środowisko naturalne. Oprocentowanie lokaty jest stałe, a promocyjne odsetki na jakie może liczyć Klient wynoszą obecnie 6,2 proc. w skali roku. Jest to jedna z najwyższych stawek dostępnych dziś na rynku dla sześciomiesięcznych depozytów. Lokatę z takim oprocentowaniem będzie można założyć jedynie do 16 września 2012 r., a jej minimalna kwota to 1 000 zł. Dodatkową, wartą uwagi cechą nowej EkoLokaty jest to, że już po upływie 3 miesięcy od jej założenia otrzymujemy gwarancję wypłaty odsetek w wysokości 4 proc. w skali roku, nawet jeśli zerwiemy depozyt przed określonym w umowie terminem.
Oferta skierowana jest zarówno do obecnych Klientów BOŚ (warunkiem jest zdeponowanie nowych środków, tzn. takich, które nie zostały zaksięgowane na rachunkach Banku przed dniem 9 sierpnia 2012 roku), jak i do wszystkich nowych Klientów.

Kolejnym, szczególnym wyróżnikiem EkoLokaty jest akcja „2 zł dla Zwierzaka” i ma ona ścisły związek z misją Banku. Zgodnie z nią od każdego depozytu (założonego nie później niż 2 listopada Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.) rozpoczął działalność w 1991 r. Jest bankiem specjalizującym się we wspieraniu projektów i działań na rzecz ochrony środowiska. W ciągu 21 lat działalności BOŚ S.A. udostępnił w celu realizacji projektów ekologicznych środki o wartości ponad 10 mld zł. W tym okresie dzięki wsparciu banku zrealizowano inwestycje służące ochronie środowiska o wartości 37 mld zł. BOŚ S.A. w 2011 r. uzyskał certyfikat „Zielonego Biura”.

2012 r. i utrzymanego do końca tego miesiąca) Bank Ochrony Środowiska przekaże z własnych środków po 2 zł na wsparcie wybranego, zagrożonego gatunku zwierząt. O tym gdzie trafią pieniądze zadecyduje ogólnopolskie głosowanie. Co ważne – w akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od tego czy założył EkoLokatę czy też nie.

W rywalizacji uczestniczy sześć gatunków zwierząt zamieszkujących polskie Parki Narodowe: łoś w Biebrzańskim, foka szara i morświn w Słowińskim, niedźwiedź brunatny w Bieszczadzkim, orzeł przedni w Gorczańskim oraz ryś w Kampinoskim Parku Narodowym.

Na wybrany gatunek będzie można głosować za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – www.zwierzaki.bosbank.pl. Głosowanie jest otwarte i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Uzyskana pula pieniędzy trafi pod koniec 2012 roku do tego Parku Narodowego, z którym powiązane będzie zwierzę o największej liczbie głosów.

Więcej informacji na temat akcji wsparcia BOŚ Banku dla Parków Narodowych i lokaty można znaleźć na www.zwierzaki.bosbank.pl.

Źródło: BOŚ