Deutsche Bank wyróżniony przez magazyn EMEA Finance

0
997

Deutsche Bank otrzymał tytuł Najlepszego Zagranicznego Banku Inwestycyjnego w Polsce przyznany w rankingu magazynu EMEA Finance, Europe Banking Awards 2011. Został także ogłoszony najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Niemczech, Irlandii, Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw. Ceremonia oficjalnego wręczenia nagród Europe Banking Awards odbędzie się 17 maja w Londynie.

Magazyn EMEA Finance wyróżnił Deutsche Bank za wyjątkowe wyniki w kluczowych dziedzinach bankowości inwestycyjnej w regionie CEE & CIS (Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Państw Niepodległych), a także za zaangażowanie w największe transakcje w regionie, między innymi udział w procesie przejęcia Polkomtela przez pana Zygmunta Solorza-Żaka.

Transakcja była wyjątkowa m. in. ze względu unikalność przejmowanej spółki, złożoność procesu przejęcia oraz skalę i kompleksowość struktury finansowania. Deutsche Bank wspierał wszystkie etapy transakcji, w tym pełnił rolę doradcy finansowego, organizował finansowanie dłużne oraz wspierał pozyskanie wkładu własnego przez kupującego, m in. poprzez sprzedaż pakietu akcji Cyfrowego Polsatu oraz pozyskanie EBOiR jako inwestora finansowego.

„Transakcja ustanowiła szereg rekordów – była to największa w historii transakcja wykupu lewarowanego w Europie Środkowo-Wschodniej i druga co do wielkości transakcja z zakresu fuzji i przejęć w regionie.” – powiedział Miklos Kormos, Członek Rady Nadzorczej Deutsche Bank Polska oraz Szef Bankowości Inwestycyjnej na Europę Środkowo-Wschodnią, Izrael i Turcję, który kierował zespołem Deutsche Bank w pracach nad przejęciem Polkomtela. – „Deutsche Bank pełnił kompleksową rolę w skomplikowanym procesie przejęcia spółki, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem inwestorów strategicznych i finansowych. Od początku byliśmy przekonani, że pan Solorz-Żak dysponuje wszystkimi kluczowymi składnikami aby odnieść sukces w tej transakcji i cieszymy się, że dzięki naszej wiedzy i zaangażowaniu, mogliśmy się do tego przyczynić” – podsumował Kormos.

Nagroda EMEA Finance to kolejna z serii tytułów przyznanych w uznaniu działalności inwestycyjnej Deutsche Bank w naszym regionie. Bank przez ostatnie dwa lata z rzędu był wyróżniany tytułem „Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce” przez magazyn Euromoney.

Dr hab. Krzysztof Kalicki, Prezes Deutsche Bank Polska S.A. powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że Deutsche Bank Polska przyczynił się do uzyskania tak prestiżowych nagród, które odzwierciedlają naszą wspólną pracę na rzecz sukcesu i satysfakcji Klientów oraz budowania trwałej wartości dodanej dla rynków, na których działamy.”

Źródło: Deutsche Bank