Jak spłacić kartę kredytową? Poradnik

0
1489

Karta kredytowa to jedna z najbardziej elastycznych oraz całkowicie wygodnych form zaciągania zobowiązania, dzięki której zyskujesz możliwość skorzystania z dodatkowych pieniędzy zawsze wówczas, kiedy tego potrzebujesz. Odmiennie do kredytów czy pożyczek,w jej przypadku udzielana jest w pełni odnawialna linia kredytowa. Jeśli spłacisz ją w odpowiednim terminie, nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów ani opłacać odsetek.  

Jak działa zadłużenie karty kredytowej? – finansemobilne.pl

W ramach posiadania karty kredytowej, otrzymujesz przyznaną konkretną linię pieniędzy na tak zwanej odnawialnej linii kredytowej. Dzięki temu możesz wykorzystać stałą kwotę udzieloną przez bank, zmniejszoną o jej niespłaconą część. Jeśli zatem posiadasz linię kredytową w wysokości dwóch tysięcy złotych i wydasz połowę tej kwoty, do dyspozycji masz cały czas drugie tyle- aż do momentu, w którym spłacisz swoje zobowiązania. Wówczas linia zostaje uzupełniona i ponownie masz do wydania dwa tysiące złotych. Aby jednak taka forma pożyczki nie generowała żadnych opłat, musisz spłacać kartę w ustalonym przez bank terminie. Jest to bardzo wygodne, bowiem możesz to zrobić nawet z poziomu specjalnej aplikacji bankowej, którą możesz pobrać na smarftona. Co jeszcze warto wiedzieć o karcie kredytowej? Dowiesz się tego z artykułu: http://finansemobilne.pl/splata-karty-kredytowej-co-musisz-wiedziec/

Zadłużenie na karcie kredytowej – jak je spłacić?

Jeśli już nabędziesz kartę kredytową, raz w miesiącu bank prześle Ci drogą pocztową lub elektroniczną informację o bieżących zadłużeniach oraz spisem wszystkich dokonanych transakcji. To właśnie w tym wyciągu będzie także określony termin spłaty. Jeśli go nie przekroczysz, nie musisz się martwić żadnymi odsetkami. Kartę kredytową możesz spłacić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest spłacenie bankowi całego zadłużenia, które jest na karcie kredytowej w danym miesiącu. Jeśli uczynisz to w tak zwanym okresie bezodsetkowym, oddasz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Drugim rozwiązaniem jest spłacenie kwoty minimalnej. Warto wiedzieć zatem, iż ta część zobowiązania jest oprocentowana. Aktualnie jako standard uznaje się otrzymanie wraz z kartą dostępu do bankowości elektronicznej. Otrzymasz spersonalizowany rachunek, dzięki czemu będziesz mógł spłacić zadłużenie już za pomocą jednego kliknięcia. Jeżeli posiadasz w tym samym banku konto osobiste, należność może też zostać pobrana automatycznie, w zależności od Twoich preferencji.

Czym różni się karta kredytowa od płatniczej?

Wbrew pozorom, karta kredytowa jest innym rodzajem karty płatniczej. Od tej debetowej odróżnia ją fakt, iż używając jej korzystasz z pieniędzy przyznanych Ci przez bank. Możesz zatem powiedzieć, iż jest to forma pożyczki, choć w tym przypadku obowiązują zupełnie inne warunki, niż podczas przyznawania i korzystania ze standardowego kredytu konsumenckiego. Bank wyznaczy Ci limit kredytowy, do którego możesz wydać jego środki. W momencie, kiedy spłacisz całe zadłużenie – a więc to, co wydałeś – limit zostanie odnowiony. Rodzaj oraz maksymalny termin spłaty bez naliczania odsetek może się różnić w zależności od placówki bankowej. Warto zatem przed podjęciem decyzji o karcie kredytowej, dokładnie przeczytać regulamin usługi oraz zapoznać się z informacjami na stronie finansemobilne.pl, które mogą się okazać bardzo pomocne.

Karta kredytowa może pomóc Ci zapewnić pełną płynną finansową w miesiącu. Jedyne, o czym musisz pamiętać, aby cieszyć się powiększonym budżetem bez żadnych dodatkowych kosztów, jest terminowa spłata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here