Rachunek oszczędnościowy PROgres nowym produktem depozytowym Eurobanku

0
896

Do oferty depozytów Eurobanku dołączył nowy rachunek oszczędnościowy PROgres. To połączenie atrakcyjnego dla klientów oprocentowania z możliwością elastycznego korzystania ze zgromadzonych środków oraz dzienną kapitalizacją.

Rachunek oszczędnościowy PROgres to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby osiągać zysk ze zgromadzonych środków bez jednoczesnego określenia perspektywy czasowej oszczędzania. Pozwala on na elastyczne zarządzanie oszczędnościami przy zachowaniu atrakcyjnego oprocentowania – mówi Cezary Działowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów Bankowych Eurobanku.

Promocja oprocentowania

Oprocentowanie nowego rachunku zależne jest od wysokości utrzymywanego na nim salda. Po przekroczeniu danego przedziału, wszystkie środki na rachunku oprocentowane są zgodnie z wyższą stawką. Ponadto w okresie  do 31 lipca 2012 roku można skorzystać z promocyjnego oprocentowania. Najwyższe oprocentowanie – nawet do 5,05% otrzymają klienci, którzy ulokują na rachunku kapitał w wysokości minimum 50 000 PLN. Poniższa tabela przedstawia poszczególne progi wysokości salda oraz przypisaną do nich wysokość oprocentowania.

Saldo

Standardowe oprocentowanie

Promocja

1 000 – 9 999 PLN

3,55%

3,55%

10 000 – 24 999 PLN

4,05%

4,05%

25 000 – 49 999 PLN

4,05%

4,55%

Od 50 000 PLN

4,55%

5,05%

Nominalne oprocentowanie rachunku jest zmienne i naliczane w skali roku.

Parametry produktu

Odsetki na rachunku PROgres są naliczane codziennie. To atrakcyjna forma oszczędzania, ponieważ każdego dnia środki powiększane są o kwotę skapitalizowanych odsetek, a co za tym idzie – codziennie odsetki naliczane są od coraz większego kapitału. Otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego PROgres nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dodatkowo dwa pierwsze wychodzące przelewy wewnętrzne w miesiącu są również bezpłatne.

Jak założyć rachunek PROgres

Dyspozycję otwarcia rachunku oszczędnościowego można złożyć w placówce bankowej lub za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, tj. przez internet lub telefon. Rachunek ten może założyć każdy posiadacz konta w eurobanku, a także inna osoba, upoważniona przez klienta do korzystania z konta, na przykład współmałżonek. W ramach konta możliwe jest otwarcie jednego rachunku oszczędnościowego Progres.

Źródło: Euro Bank