Rachunek firmowy zakładany przez internet w mBanku

0
935

Internetowy mBank jako pierwszy na rynku umożliwia założenie rachunku firmowego całkowicie on-line, nawet w 15 minut, bez konieczności dostarczania i podpisywania dodatkowych dokumentów.

 

W ramach nowego procesu zakładania rachunku firmowego, przedsiębiorca może otworzyć mBIZNES konto nie wychodząc z domu, elektronicznie akceptując umowę.  Dzięki temu nie ma potrzeby dostarczania dodatkowych dokumentów czy umawiania się na wizytę kuriera, a bank sam potwierdza, czy firma jest wpisana do internetowej bazy przedsiębiorców Ministerstwa Gospodarki. Internetowy proces zakładania rachunku firmowego dostępny jest dla obecnych klientów banku posiadających dostęp do serwisu transakcyjnego i prowadzących indywidualną działalność gospodarczą.

– Początkowo, proces udostępniamy dla osób, które posiadają relację z mBankiem, jednak docelowo chcemy zaoferować to rozwiązanie wszystkim przedsiębiorcom, zwłaszcza tym, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Liczymy, że zminimalizowanie formalności przy zakładaniu rachunku wpłynie na zwiększenie akwizycji, szczególnie, że co miesiąc na rynku powstaje ok. 25 tys. nowych firm z tego segmentu  – mówi Borys Pastusiak, odpowiedzialny za obszar rachunków firmowych w mBanku.

Jak otworzyć rachunek firmowy on-line?

  • po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego wystarczy wypełnić uproszczony wniosek internetowy,
  • w następnym kroku zostaje wygenerowana umowa o prowadzenie rachunku,
  • klient potwierdza zawarcie umowy kodem SMS lub hasłem jednorazowym,
  • bank przeprowadza weryfikację istnienia firmy w CEIDG i po pozytywnym jej zakończeniu, wysyłana jest wiadomość email z potwierdzeniem zawarcia umowy i otwarcia rachunku.

Proces dostępny jest też za pośrednictwem mLinii. Konto przez internet mogą otworzyć także przedsiębiorcy z MultiBanku.

Źródło: mBank