Oferta dla mikroprzedsiębiorców Banku Pocztowego wyróżniona w rankingach

0
938

Pocztowe Konto Firmowe i Firmowe Konto Oszczędnościowe oferowane przez Bank Pocztowy Mikroprzedsiębiorcom zajęły czołowe miejsca w rankingach eksperckich.

Eksperci przeanalizowali 29 ofert kont oszczędnościowych. Firmowe Konto Oszczędnościowe (FKO) Banku Pocztowego z oprocentowaniem na poziomie 5% w skali roku zajęło czwarte miejsce. Branżowy ranking, w którym dobrze oceniony został produkt Banku dla mikrofirm został stworzony przez portal finansowy Money.pl.

FKO jest prowadzone bezpłatnie. Gwarantuje ono stały dostęp do zgromadzonych środków, a Klient może w ciągu miesiąca raz skorzystać z bezpłatnej wypłaty w Placówce Banku lub Poczty oraz bez opłat dokonać jednego przelewu wewnętrznego i zewnętrznego.

Podstawowym rachunkiem dla Mikroprzedsiębiorców w Banku Pocztowym jest Pocztowe Konto Firmowe (PKF). Jest ono bezpłatne w prowadzeniu. Przedsiębiorcy mogą również korzystać z darmowych przelewów internetowych do ZUS-u i Urzędu Skarbowego oraz bezpłatnych wypłat z bankomatów w Polsce i za granicą. PKF zajął 3 miejsce na 80 ofert rynkowych w czerwcowym zestawieniu serwisu Money.pl. Ranking obejmował koszty (m.in. przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, wypłaty i wpłaty gotówkowe) związane z użytkowaniem konta przez przedsiębiorcę, a także jakość i dostępność produktu.

 Bank Pocztowym w ostatnim kwartale uatrakcyjnił swoją ofertę dla Mikroprzedsiębiorców.
– Od lipca nasi Klienci mogą korzystać z wpłatomatów sieci Euronet. Dodatkowo, w maju zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nielimitowanych, bezpłatnych wypłat z bankomatów za pomocą karty Visa Biznes Electron oraz zwiększenie oprocentowania w Firmowym Koncie Oszczędnościowym do 5% – mówi Sebastian Sobieraj, koordynator ds. mikroprzedsiębiorstw.

Pocztowe Konto Firmowe może zostać założone w Placówce Banku, w Urzędzie Pocztowym i przez Internet. Tymczasem Firmowe Konto Oszczędnościowe, poza wyżej wymienionymi wariantami, dodatkowo może zostać założone również za pośrednictwem Infolinii.

W przypadku Mikroprzedsiębiorców, którzy ubiegają się o kredyt na działalność gospodarczą, Bank Pocztowy wymaga danych o dochodzie za ostatnie 12 miesięcy – są to jedne z najbardziej przyjaznych warunków na rynku, zdaniem ekspertów portalu TaxCare.

Źródło: Bank Pocztowy