Dobry projekt garażu.

0
1276

Chcąc wybrać dla siebie odpowiedni projekt garażu musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze zastanowić się czy garaż będzie służył nam jedynie do parkowania samochodu czy też warto go poszerzyć o powierzchnię użytkową. 

Jeśli obiekt ma spełniać swoją podstawową funkcję to można zdecydować się na garaż częściowo otwarty który będzie mniej kosztownym rozwiązaniem. W przypadku budowli zamkniętej możemy rozważyć wersję wolnostojącą bądź przyległą do domu. 

Musimy jednak pamiętać że źle zaprojektowany garaż przyłączony do części mieszkalnej może być dla nas uciążliwy ze względu na hałas czy nieprzyjemne zapachy spalin i chemikaliów. W takim wypadku należy też dobrze przemyśleć sprawę komunikacji. Najlepiej zlecić projekty garaży firmie, która się tym zajmuje. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest połączenie pomieszczenia z domem osobnymi drzwiami które jednak nie powinny do niego bezpośrednio prowadzić. W części przy garażowej powinno się więc lokować schowki, garderoby i inne pomieszczenia rzadziej odwiedzane przez domowników. Szerokość drzwi prowadzących do domu powinna być na tyle szeroka by bez problemu móc przenosić przez nie zakupy czy inne sprzęty i przedmioty których konserwacją możemy zajmować się w garażu. Autonomiczność obiektu sprawia że jest on dobrym miejscem na wymażą pracownię artystyczną bądź małą działalność gospodarczą. W pierwszym przypadku lokalizacja takiego pomieszczenia w domu była by uciążliwa ze względu na brud, hałasy i nieprzyjemną woń. Dobry projekt tego rodzaju budowli powinien przewidzieć odpowiednią wentylację i oświetlenie.

W zależności od tego do czego służyć ma nam garaż możemy zdecydować się na światło całkowicie sztuczne bądź uzupełnić je o światło dzienne pochodzące z okien lub przeszklonych drzwi. Dla osób poszerzających podstawową funkcję garażu dobrym rozwiązaniem jest poddasze użytkowe które pozwoli nam rozbudować obiekt wzwyż tym samym nie zajmując większej powierzchni działki. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta projektów które z pewnością pozwolą każdemu wybrać coś dla siebie począwszy od potrzebnej ilości stanowisk po technologię wykonania.