mBank upraszcza założenie rachunku firmowego

0
932

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą teraz założyć rachunek firmowy w mBanku wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Bank sam pozyska dane rejestrowe, a nowym firmom zaproponuje kredyt do 10 tys. zł na start.

– Rezygnacja z wymogu przedstawienia danych rejestrowych to kolejny w tym roku, obok oferty kredytowej online i ułatwień w przeniesieniu kredytu obrotowego z innego banku, krok w kierunku uproszczenia procesów obsługi klientów biznesowych w mBanku mówi Borys Pastusiak, naczelnik Wydziału Firm Start-up i Profesjonalistów w mBanku. – Dotychczas, aby uruchomić rachunek firmowy klienci musieli dostarczyć do banku dokumenty, między innymi potwierdzające nadanie numeru REGON i NIP, teraz wystarczy tylko dowód. Resztę informacji bank pozyskuje sam – dodaje.

Ułatwienie to dotyczy zarówno przedsiębiorstw funkcjonujących już od dłuższego czasu, ale też firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Bank dane rejestracyjne firmy pozyskuje dzięki zdalnemu dostępowi do zasobów Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, która na wpisanie przedsiębiorcy do rejestru ma 24 godziny od momentu dostarczenia wymaganych dokumentów. Zatem z uproszczonej procedury otwarcia rachunku może skorzystać także przedsiębiorca z kilkunastogodzinnym stażem.

Firmy dopiero rozpoczynające działalność mogą też liczyć na finansowanie od pierwszego dnia funkcjonowania na rynku. Maksymalny limit kredytowy w ich przypadku wynosi 10 tys. zł, a po 6. miesiącu działalności wzrasta do 20 tys. zł.

Nowy proces otwarcia rachunku firmowego uruchomiony został także w MultiBanku.    

Źródło: mBank