Linia gwarancyjna dla firm w Getin Banku z nowymi możliwościami

0
995

Getin Bank oferuje nowe możliwości w ramach produktu Linia Gwarancyjna dla przedsiębiorców. Od teraz klienci korporacyjni korzystający z usługi w ramach procedury uproszczonej (dotychczas pozwalającej na wystawianie tylko gwarancji wadialnych) będą mogli obsługiwać swoje kontrakty kompleksowo.

Posiadanie Linii Gwarancyjnej w Getin Banku umożliwia szybki dostęp do pełnej oferty gwarancji stosowanych na rynku, zwiększa wiarygodność przedsiębiorstwa
w oczach kontrahentów, a w przypadku uczestnictwa w przetargach wyklucza konieczność angażowania środków własnych (np. dzięki gwarancji wadialnej pieniądze dotychczasowo przeznaczane na wadia zostają w firmie). Linia przyznawana jest bezterminowo, a kwota limitu ustalana jest indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej przedsiębiorcy liczonej w oparciu o przychody.

Atutem oferty jest brak konieczności przedstawiania zabezpieczenia rzeczowego do kwoty 300 000 zł co powinno znacząco poprawić dostępność produktu dla firm korzystających na co dzień z gwarancji.

Biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby klientów korzystających z Linii Gwarancyjnej, Getin Bank rozszerza swoją ofertę w ramach szybkiej linii wadialnej. Teraz bank zapewnia gwarancję należytego wykonania kontraktu oraz gwarancję usunięcia wad i usterek (rękojmi), dzięki czemu klienci biznesowi otrzymają kompleksową obsługę przetargów ze strony Getin Banku. Nowe świadczenia dają przedsiębiorcom możliwość startowania w kilku przetargach jednocześnie, zwiększając ich szanse biznesowe na rynku.

Źródło: Getin Noble Bank