Kredyt samochodowy Nordea Banku w czołówce najlepszych na rynku

0
884
W majowym rankingu najlepszych kredytów samochodowych Nordea Bank Polska znalazł się w czołówce zestawienia. Porównanie ofert przeprowadzono w dwóch kategoriach, w których kredyt Nordea Auto zajął trzecią i czwartą pozycję.

Przeprowadzając badanie, porównywarka TotalMoney.pl uszeregowała oferty banków pod względem wysokości miesięcznej raty. Przyjęto założenie, że kredytobiorcami są dwie osoby dorosłe z dzieckiem, osiągające łączny dochód netto w wysokości 4105 zł netto, uzyskiwany na podstawie umowy o pracę na czas określony. Dodatkowo, analitycy założyli dwa możliwe rozwiązania kredytowania. Pierwsze z nich to kredyt na nowy pojazd, a drugie – zakup używanego samochodu z 2009 roku. W obu przypadkach przedmiot warty jest 45.000 zł, a klienci wnoszą wkład własny w wysokości 9.000 zł. Kwotą kredytu jest więc 36.000 zł, a założony okres trwania wynosi 5 lat.

W pierwszym z wariantów rata ukształtowała się na poziomie 736,69 zł przy oprocentowaniu 8,39%. Dało to Bankowi Nordea trzecią pozycję w rankingu. Drugi wariant, rozpisany dla samochodu używanego, uplasował ofertę na czwartym miejscu. Oprocentowanie wyniosło 10,39%, a rata 771,82 zł.

Kredyt Nordea Auto umożliwia dokonanie zakupu pojazdu przy minimalnym udziale własnych środków – wystarczy posiadać 10% wkładu. Maksymalny okres kredytowania sięga nawet do 8 lat. Przedmiotem kredytu może być nie tylko samochód, ale także przyczepa campingowa lub nowy jednoślad. Z oferty można skorzystać także, by refinansować koszty lub spłacić kredyt udzielony przez inny bank. Dodatkowo klient może wybrać rodzaj spłaty (raty malejące lub rosnące), jak również dzień comiesięcznej spłaty. Bank Nordea oferuje również możliwość skorzystania z „wakacji kredytowych”, które dają możliwość zawieszenia spłaty na okres nawet trzech miesięcy.

Źródło: Nordea Bank Polska